Żeby zobaczyć, czy garnitur dobrze na tobie leży, przy odrobinie wprawy wystarczy szybkie spojrzenie.

All Tied Up w założeniu ma być blogiem dla ludzi, którzy te wszystkie podstawy powtarzane na każdym blogu już znają. Ale raz na jakiś czas pozwolę sobie do nich wrócić – nie w formie przydługiej rozprawki jednakże, a zwięzłej infografiki.

Cel przyświeca mi taki, by dostarczyć wam łatwo przyswajalnych materiałów, które można podać dalej. Skierować do ludzi, którzy nie chcą poświęcać godzin na zastanawianiu się nad tym, jaki rodzaj wszycia rękawa preferują w swoich marynarkach, a którzy potrzebują się czasem elegancko ubrać. Stąd pominięcie pewnych niuansów, za to skoncentrowanie się na rzeczach, jak mi się wydaje, najistotniejszych.

Jeśli kiedyś ktoś zada wam pytanie: „Na co zwrócić uwagę kupując garnitur?”, będziecie mogli odrzec: „Czekaj, miałem tu gdzieś taką infografikę…”.

rozmiar-garnituru

O autorze

Szymon Jeziorko

Nazywam się Szymon Jeziorko. Noszę krawaty i kompulsywnie o tym piszę. Więcej...

Bądź w kontakcie

 • Dobry wpis. Przyda mi się.

 • Super. Nie od dziś wiadomo, że obrazki tłumaczą najlepiej. Można wiedzieć w jakim programie robisz infografiki?

  • SJ

   Rysuję na tablecie graficzym w Photoshopie.

   • grymaśnik

    Potrafisz tak sylwetki rysować?? Jaki to sprzęt do rysowania, jeśli mogę wiedzieć? Sam się rozglądam za czymś poręcznym.

    • SJ

     No jak widać potrafię ;]

     Kupiłem kilka lat temu wacom bamboo fun a5 – a6 jest nie dostatecznie wygodny, a jakikolwiek droższy uznałem za przerost formy nad treścią, przy moich mizernych umiejętnościach.

 • Symeon

  Fajnie, że jako błędny pokazujesz nie tylko zbyt duży rozmiar, ale także zbyt mały. To dobrze, bo część modowych neofitów (w tym, przyznaję się bez bicia, ja) popada ze skrajności w skrajność, tzn. porzuciwszy nadmiernie obszernie ubrania zaczyna wdziewać ciut zbyt przyciasne ciuchy.

  • SJ

   No wiem, też przez to przeszedłem ;]

 • Dzięki za kontynuację studenckiej elegancji, a raczej za jej rozwój – zdecydowanie lepiej czyta się blogi, które mają w tytule „o modzie męskiej dla średnio zaawansowanych” a nie znowu o tym samym, o tych samych podstawach. Lecisz do RSSa 🙂

  • SJ

   Dzięki – miło słyszeć, że mój cokolwiek ryzykowny pomysł się jednak przyjmuje 🙂

 • Michał

  A ja tylko podrzucę, że nie zawsze pasuje marynarka zakrywająca pośladki, jak to napisałeś w punkcie 5. Ja osobiście znacznie lepiej czuję się w „biodrówkach” niż w klasycznych, długich marynarkach. Dlatego punkt 5. powinien pozostać raczej do subiektywnej oceny każdego „nosiciela” 🙂 A co do samej formuły bloga – dopiero przed chwilą trafiłem na Studencką a zaraz potem tutaj. I obawiam się, że przez to nie prześpię nocy, bo dużo czytania przede mną 🙂 Pozdrawiam i życzę jak najwięcej i jak najczęściej dodawanych wpisów 🙂 No i oczywiście trzymaj poziom, nie opuszczaj. Jedynie podnosić możesz 😉

  • SJ

   Infografika jest medium wymagającym pewnych uproszczeń. Natomiast wyjątki od tej konkretnej reguły są raczej rzadkie – lepiej w krótkiej marynarce będziesz wyglądać tylko, jeśli masz stosunkowo krótkie nogi/długi tors; wtedy krótka marynarka wydłuży linię nóg. W ogromnej większości wypadków klasycznej długości marynarka po prostu będzie wyglądać lepiej.

 • Kto by pomyślał, że w tak małej pigułce można zmieścić całą garść podstaw. I nawet coś na temat przeróbek krawieckich wcisnąłeś. Nieźle.

 • Podstawowe informacje też się przydają od czasu do czasu. Trzeba pamiętać, że wśród czytelników zawsze może pojawić się jakiś nowicjusz.

  • Szymek

   To prawda, taki materiał przyda się też osobom, które wybierają się na zakupy i chcą się szybko dowiedzieć w jaki sposób kupić dane ubranie lub przypomnieć sobie na co zwracać uwagę przy zakupie, oby więcej takich materiałów:)

 • GHF

  Wszystko ok, ale klapy to są na sedesach, a w marynarkach są wyłogi

  • SJ

   Według słowników to albo synonimy, albo wyłogi to klapy obłożone innym, ozdobnym materiałem (np. jedwabną satyną w smokingu). Więc klapy jednak zostają.