Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, sesji z gratisami, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Poszetka.com

poszetka-2poszetka-1

Poszetka.com od 2010 roku tworzy eleganckie i stylowe akcesoria. Szyte w Polsce poszetki i krawaty zwracają uwagę starannością ręcznego wykonania, klasycznym wzornictwem i ciekawymi materiałami.

W sklepie internetowym Poszetki można znaleźć na przykład krawaty z grenadyny, jednego z moich ulubionych rodzajów jedwabiu używanych do wytwarzania tego akcesorium, ale oprócz tego regularnie pojawiają się krótkie serie produktów z innych ciekawych tkanin: szantungu, ancient madder, mogadoru. Nie brakuje też drukowanych jedwabi albo wełny (w tym śliczne, nieformalne krawaty bez podszewki).

Poszetka z Polską jest z kolei niezwykle urokliwym dodatkiem, tak charakterystycznym, że naprawdę trudno było mi wybrać coś innego do tego wpisu.

Sklep stacjonarny Poszetki mieści się w Katowicach przy Morcinka 23 i oprócz zakupu poszetek, krawatów czy much, można tam oddać odzież do przeróbek krawieckich.

Partenope

partenope-1partenope-2

Partenope.pl sprzedaje produkowane w Neapolu buty w szeregu klasycznych fasonów. Tworzy je nieduża rodzinna firma, mająca w tym wielopokoleniowe doświadczenie.

W tej chwili trwa wyprzedaż – z szeregu modeli (jak tych pięknych jasnobrązowych monków albo zamszowych oxfordów) pozostały pojedyncze rozmiary. Ale jeśli rozpieszczeni łagodną zimą zaspaliście z kupnem jakichś ładnych trzewików, zostało jeszcze całkiem sporo różnych rozmiarów tych zamszowych brogsów za kostkę. Na gumowej podeszwie powinny bez problemowo dać radę przez resztę zimy, nieważne czy będzie ona śnieżna czy raczej deszczowa.

James Button

jb-1jb-2

Jeśli chcecie uzupełnić szafę o kilka egzemplarzy ładnych koszul, możecie zajrzeć do Jamesa Buttona. Przy opcji Multibuy za sztukę zapłacicie około 125zł. Przy tej cenie i kupnie kilku koszul na raz, niezłym rozwiązaniem może być poeksperymentowanie z kolorami – na przykład fioletem na koszuli w pasek. Biała baza zdecydowanie ułatwia dopasowanie jej do reszty stroju.

Oprócz rozmiaru kołnierzyka wybrać można także długość rękawa, a w przypadku niektórych modeli (w tym tej wspomnianej powyżej) – rodzaj mankietu: na spinkę lub guzik.