W tym miesiącu u sponsorów: nowe kolekcje Partenope i Jamesa Buttona, skórzane sneakersy Carlos Santos w Klasycznebuty.pl oraz piękne poszetki od Poszetki.

Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

James Button

jb1jb2

W sklepie internetowym James Button – specjalizującym się w sprzedaży koszul – pojawiła się nowa kolekcja. Dużo w niej nowości – oprócz widocznych na pierwszy rzut oka, takich jak nowe wzory kołnierzyków (button-down i pin collar), także takich mniej oczywistych.

Z rozmowy z przedstawicielem Jamesa Buttona wynika, że wzięli sobie do serca uwagi kierowane pod adresem ich koszul z poprzedniej kolekcji. Owocem tego jest szereg zmian. Inna jest konstrukcja kołnierzyków – wykorzystany jest inny wkład usztywniający, nie powinno być już więcej problemów z deformacją kołnierzyka w praniu, co zdarzało się wcześniej. Wykorzystano lepsze tkaniny, polepszono też kontrolę jakości. Dodatkowo do każdej koszuli z kołnierzykiem włoskim dodawane są aluminiowe fiszbiny. Nadal zaś przy zamówieniu 4 koszul cena za jedną wynosi około 125zł.

Ze swej strony mogę powiedzieć, że miałem te koszule w rękach i na sobie, wrzuciłem parę razy do pralki. Kołnierzyki rzeczywiście zachowują swój kształt, na żadnym z egzemplarzy nie zauważyłem nierównych szwów albo innych widocznych uchybień. Na zdjęciu mam na sobie koszulę button-down z royal oxfordu – w porównaniu z royal oxfordem z poprzedniej kolekcji ten jest gładszy, mniej się gniecie, dużo łatwiej prasuje.

Klasycznebuty.pl

klasyczne1klasyczne2

Klasycznebuty.pl to największy multibrandowy sklep z szytym obuwiem w Polsce. Oprócz sklepu internetowego działa również sklep stacjonarny, który mieści się w Gdańsku. W jego ofercie znajdują się modele takich marek jak: Berwick, Gordon&Bros, Nord Shoes, Barker, Crownhill Shoes oraz Carlos Santos. Prócz samego obuwia można tam znaleźć również kosmetyki do pielęgnacji obuwia, paski i inne akcesoria. Niedawno sklep internetowy przeszedł znaczny lifting, wygląda więc dużo przyjemniej, a nawigacja po stronie i same zakupy są bardziej intuicyjne.

Sklep wprowadza też regularnie niewielkie przeceny na krótki czas, można więc oszczędzić trochę na wymarzonej parze – jeśli tylko śledzić ofertę Klasycznych Butów na bieżąco.

W tym miesiącu wprowadzona została ciekawa nowość, praktycznie nie występująca na polskim rynku. To szyte obuwie sportowe. Portugalska marka Carlos Santos wykonała dla sklepu sneakersy w kolorze braga (jasnobrązowy). Buty zostały uszyte metodą bolońską, co ma gwarantować bardzo dobrą elastyczność podeszwy i zapewni użytkownikowi niezrównaną wygodę i komfort użytkowania.

Ciekawym smaczkiem jest możliwość personalizacji zamówionego modelu przez patynowanie.

Partenope

partenope1partenope2

Partenope.pl sprzedaje buty produkowane w Neapolu przez niedużą firmę, która zajmuje się produkcją klasycznego obuwia od trzech pokoleń.

W tym miesiącu premierę miała nowa kolekcja wiosna/lato. Zostałem zaproszony do Warszawy na jej prezentację, miałem więc okazję pooglądać z bliska te buty – i wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Dobre wrażenie robi klasyczne wzornictwo, ładne kopyta i piękne kolory skór – zwłaszcza wiele ślicznych odcieni brązu. W tej kolekcji nowości to między innymi buty semi-brogue (nieco bardziej formalne niż pełne brogsy), oraz mało jeszcze u nas popularne monki na jedną klamerkę. Bardzo podoba mi się ten model w brązowym zamszu. Buty szyte są metodą Blake lub Blake/rapid.

Poszetka.com

poszetka2poszetka3

Last but not least, Poszetka.com, czyli sklep internetowy z pięknymi, uszytymi ręcznie w Polsce akcesoriami z najlepszych materiałów. Poszetka regularnie wprowadza krótkie serie ciekawych produktów, które nieraz zachwycają estetyką.

Poprzednim razem rozpływałem się nad poszetkami z mieszanki wełny i jedwabiu, teraz zrobię podobnie – nowa kolekcja poszetek Vintage jest prześliczna i chciałoby się mieć je wszystkie. Właściciele Poszetki rozumieją to doskonale i przy zakupie trzech z tej serii oferują sześćdziesięciozłotowy rabat.

Nowością w ofercie są też bransoletki – skórzane i z kamieni półszlachetnych. Dla tych elegantów bardziej skłonnych dać upust swojej sprezzaturze.

Te rzeczy możecie też kupić w stacjonarnym sklepie Poszetki przy Morcinka 23 w Katowicach, gdzie mieści się także ich pracownia krawiecka.