Trzeci odcinek podcastu, który prowadzę wraz z Łukaszem Masłowskim i Mikołajem Pawełczakiem.

Tym razem dyskutujemy o różnych, mniej i bardziej drobnych, detalach stylistycznych w ubraniach, które wpływają na odbiór sylwetki noszącego.

Głównym pytaniem jest: czy w ogóle się nimi przejmować? Starać się dobierać każdy element tak, by wyglądać jak najlepiej i tuszować każdą niedoskonałość sylwetki, czy po prostu nosić rzeczy, które nam się podobają, nawet jeśli nie będzie to stylistycznie najlepszy wybór?

Tradycyjnie już czekamy na Wasze opinie, pytania i uwagi pod adresem e-mail kontakt.gadkaszmatka@gmail.com i zapraszamy do subskrybowania nas w iTunes czy SoundCloud.

Zdjęcie tytułowe z archiwum bloga blueloafers.com.

O autorze

Szymon Jeziorko

Nazywam się Szymon Jeziorko. Noszę krawaty i kompulsywnie o tym piszę. Więcej...

Bądź w kontakcie

 • Miłosz

  Cześć, bardzo przyjemnie się słucha. Mam tylko wrażenie, że czasami macie problem z zaczęciem rozmowy, dopiero po chwili zyskuje ona swoją naturalność i brak wymuszenia. Dobra robota. Jak dla mnie błogosławieństwo, a nie ekskomunika. Pozdrawiam.

  • SJ

   Dzięki 🙂 Myślę, że ta swoboda przyjdzie, gdy nabierzemy trochę wprawy ;]

   • Miłosz

    Szkoda że zawiesiliście projekt. Liczyłem na kolejne podcasty 🙂

    • SJ

     Wszyscy liczyliśmy, tylko nie możemy wyegzekwować od Łukasza poskładania kolejnych dwóch już nagranych odcinków ;]

     • Miłosz

      Mocne są cięcia? Ile materiału idzie pod nóż?

     • SJ

      Nie są zbyt mocne, ale każdy z nas nagrywa własną ścieżkę i trzeba to poskładać w całość 🙂

 • Marcin

  Świetna audycja i naprawdę szybko zleciała mi ta niecała godzina. Co do kozerki, to muszę się zgodzić, istotnie wpływa na fakt postrzegania marynarki. Chciałbym jeszcze dodać, że ważny jest także kąt pod jakim jest ona wszyta a ciekawostką jest fakt, że monopol na wszycie kozerki pod kątem 90st. ma Sciamat, co zresztą opatentowali (z tego co pamiętam mają jeszcze parę patentów w marynarkach).
  Sznurówki? Ekskomunika, porównałbym to do kolorowych obszyć dziurek od guzików czy butonierki. Wydaje się być na siłę i tak jak Mikołaj powiedział mało subtelne.
  Czekam na więcej 🙂