Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Benevento

benevento1benevento2

Pierwszy z nowych sponsorów w tym miesiącu to Benevento. Benevento to firma specjalizująca się w szyciu spodni. Działają przez internet i umożliwiają zamówienie spodni w wybranym przez siebie rozmiarze, z modyfikacjami, jakich życzy sobie klient.

Benevento wykorzystuje doświadczenie zdobyte przez ponad 20 lat szycia spodni między innymi jako podwykonawcy dla polskich i zagranicznych marek i od 2012 prowadzą sklep internetowy pod swoim szyldem. Sprzedają produkt wykonany z wysokiej jakości tkanin, starannie wykończony, w krojach dopasowanych do mężczyzn o różnej budowie, dzięki dostępności fasonów slim i regular w dowolnie wybranym rozmiarze.

Na lato świetnym wyborem będą dostępne w ich ofercie spodnie bardzo lekkiej jasnoszarnej wełny od Vitale Barberis Canonico. Druga, mniej formalna opcja, to spodnie lniane. Cieszą takie detale jak wszyte po bokach sprzączki do regulacji obwodu pasa. Zwykle można wypatrzyć takie rzeczy na zdjęciach z Pitti, ale niesamowicie ciężko dostać w sklepach.

FEINFEIN

FEINFEIN_spinki2FEINFEIN_spinki1

Druga nowość to FEINFEIN, polska marka zajmująca się męską biżuterią. I, na co warto zwrócić uwagę, to męska biżuteria jest w centrum uwagi, a nie stanowi jedynie uzupełnienia oferty.

FEINFEIN w ofercie ma głównie spinki do mankietów i krawatów, a także wpinki do butonierki czy fiszbiny do koszul, wykonane ze srebra 925 o zwiększonej odporności na czernienie. Wszystkie wzory wykonywane są od podstaw ręcznie z dużą starannością, a każde zamówienie może zostać spersonalizowane inicjałami, datą czy krótkim tekstem.

Do tego oprócz regularnej oferty wzorów, firma jest otwarta na indywidualne realizacje, zaprojektowane zgodnie z życzeniem i pomysłem klienta. Klasyczna męska biżuteria bespoke.

Klasycznebuty.pl

klasyczne2klasyczne1

Klasycznebuty.pl to największy polski multibrandowy sklep z eleganckim obuwiem. Szeroki wybór modeli i marek z różnych półek cenowych oraz częste krótkie przeceny wybranych modeli, niewątpliwie pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie. A w wypadku, gdyby kupowanie butów przez internet miało być barierą nie do przeskoczenia, zawsze można udać się do stacjonarnego sklepu w Gdańsku przy ulicy Partyzantów 33.

Moją uwagę w ofercie sklepu zwróciły derby Carlos Santos 7201. Derby nie cieszą się wśród amatorów męskiej elegancji taką popularnością jak oxfordy – prawdopodobnie wynika to z ich popularności w sieciowych sklepach w centrach handlowych, wydają się więc dość pospolite. Ten model jednak trudno opisać takim przymiotnikiem, ze względu na smukły kształt kopyta, konstrukcję cholewki, minimalistyczne wiązanie z trzema tylko dziurkami na sznurówki.

Jednocześnie ze względu na to, że jest gładki i bez zdobień, model ten świetnie nadaje się do patynowania, czym może zająć się tak producent (Carlos Santos), jak i warsztat sklepu Klasycznebuty.pl w cenie około 150zł.

Poszetka.com

poszetka2poszetka1

Poszetka.com jest sklepem internetowym sprzedającym wysokiej jakości akcesoria dla mężczyzn – krawaty, poszetki, muchy, szale, a także skórzane torby czy kapelusze panama. Oferta składa się z krótkich linii ręcznie wykonanych w Polsce produktów z pochodzących głownie z Włoch materiałów.

Tym razem uzupełniono ofertę krawatów z grenadyny: chyba najbardziej uniwersalnego materiału, z którego można zrobić krawat, bo nadaje się znakomicie tak do zestawów z formalnym, klasycznym garniturem, jak i do smart casualu ze sportową marynarką. Nowością są też krawaty z gładkiego jedwabiu, piękne w swojej prostocie i świetnie nadające się do zestawów garniturowych.

Poszetka wystartowała też z wyprzedażą. Wśród przecenionych produktów są poszetki z lnu oraz wełniano-jedwabne (w tym śliczna vintage), muchy wełniano-kaszmirowe i jedwabne, oraz piękne krawaty z drukowanego jedwabiu (jak ten ze zdjęcia powyżej).

Salon Poszetki mieści się w Katowicach przy ulicy Morcinka 23 i jest oprócz tego pracownią krawiecką, oferującą tak poprawki krawieckie, jak i szycie miarowe.