Myślisz o zakupie smokingu? To może się przydać.

Chociaż formalny dress code może odchodzić w zapomnienie, szkoda byłoby go oddać bez walki. Zwłaszcza jeśli wygląda tak dobrze jak smoking.

Na All Tied Up unikam raczej przydługich przewodników jakie znaleźć można na wielu innych blogach. Już istnieją, są dobre, nie widzę potrzeby powtarzania tego, co zostało w nich powiedziane. Ale lubię czasem podsumować temat zwięzłą infografiką. Nawet jeśli moi czytelnicy wszystko to już wiedzą – może się okazać, że taka infografika świetnie nada się do podesłania komuś, kto nie jest aż tak zainteresowany tajnikami klasycznej mody męskiej i potrzebuje po prostu kilku podstawowych informacji.

To niestety wiąże się koniecznie z pewnym uproszczeniem tematu i odpuszczeniem sobie wchodzenia w niuanse. A w przypadku black tie tych niuansów jest sporo – to w końcu dress code z bogatą historią i tradycją. Ale zawsze to jakiś start.

W tworzeniu tej infografiki wspomógł mnie swoimi fenomenalnymi ilustracjami niesamowicie utalentowany Jon Leigh. Koniecznie rzućcie okiem na jego instagram: @jonnyleighart!

pl

O autorze

Szymon Jeziorko

Nazywam się Szymon Jeziorko. Noszę krawaty i kompulsywnie o tym piszę. Więcej...

Bądź w kontakcie

 • Chris

  Brakuje mi tu krótkiej info o braku szliców w marynarce. Poza tym super: bardzo rzeczowe ujęcie tematu.

  • SJ

   Rzeczywiście, uciekło mi.

   Natomiast uznałbym za dopuszczalną także wersję z dwoma szlicami.

 • Ksama

  W sumie, koszula z krytą plisą jest również dopuszczalna, w końcu chodzi tylko o to, żeby nie było widać „bieliźnianych” guzików.