Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Republic of Ties

rot2rot1

Ideą Republic of Ties jest dostarczenie eleganckich i dobrze zaprojektowanych akcesoriów w przystępnych cenach. Ich flagowym produktem są krawaty – w większości jedwabne, ale także jedwabno-wełniane, jak ten bardzo ładny krawat w lisy ze zdjęcia.

Jeszcze przed końcem miesiąca w sklepie pojawić się ma kilka nowości, więc wypatrujcie cierpliwie. Wrócą też bestsellery – krawat klubowy (na zdjęciu powyżej), a także krawat w kotwice, tukany i czerwony krawat w skutery. Wszystkie z wełnianymi wkładami i szerokie na 8,5cm.

Oprócz tego Republic of Ties oferuje inne dodatki utrzymane w atrakcyjnych cenach: poszetki, spinki do mankietów czy muchy.

Poszetka.com

poszetka1poszetka2

Poszetka.com sprzedaje akcesoria na bardzo wysokim poziomie – tak estetycznym, jak i jakościowym. Wprowadza do sprzedaży krótkie serie ręcznie wykonanych dodatków, głównie krawatów i poszetek z włoskich tkanin – ale w ich sklepie dostępne są także inne rzeczy: od much i spinek do mankietów, po skórzane torby i kapelusze.

We wrześniu triumfalnie powracają szantungi – krawaty uszyte z przepięknego jedwabiu o charakterystycznej supełkowej strukturze, która nadaje im głębi i odbiera nieco formalności.

Wśród poszetek znaleźć można śliczne wełniano-jedwabne pochodzące z Macclesfield – z tkanin używanych także przez takich producentów jak Drake’s czy Turnbull and Asser.

W Katowicach, przy Morcinka 23, mieści się salon Poszetki, do którego zdecydowanie warto zajrzeć. Oprócz pełnej oferty akcesoriów, na miejscu dostępna jest także usługa poprawek krawieckich i szycia miarowego.

Tiviano Atelier

tiviano1tiviano2

Nowy sponsor w tym miesiącu, Tiviano Atelier, to pracownia krawiecka mieszcząca się przy Głowackiego 15/2 w Katowicach i oferuje miarowe szycie garniturów, marynarek, kamizelek, spodni czy płaszczy. Marynarki szyte są na naturalnych wkładach płóciennych, z ręcznie pikowanymi klapami; detale takie jak dziurki guzikowe też wykonywane są ręcznie. Duży nacisk kładziony jest na dopasowanie do sylwetki klienta, wykroje zaś charakteryzuje płyta pacha dająca szeroki zakres ruchu rąk, nie burząc przy tym linii marynarki.

Oprócz tego w pracowni zamówić można miarowe koszule w systemie MTM (made-to-measure) i semi-bespoke, który charakteryzuje się większą liczbą przymiarek, w tym pierwszą przymiarką zafastrygowanej koszuli, i większymi możliwościami personalizacji zamówienia, np. konfiguracją ułożenia guzików na listwie guzikowej.

Klasycznebuty.pl

kb2kb1

Klasycznebuty.pl – największy multibrandowy sklep z klasycznymi, eleganckimi – i przede wszystkim szytymi, a nie klejonymi – butami w Polsce. Duży wybór modeli i marek z różnych półek cenowych powinien zaspokoić potrzeby większości entuzjastów ładnego obuwia.

Zbliża się jesień i zima, warto więc może rozejrzeć się za eleganckimi trzewikami – te klasyczne trzewiki brogue z jasnobrązowej skóry pebble grain mają gumową podeszwę na deszczowe i śnieżne dni, ale i bardzo dynamiczne, niezbyt ciężkie optycznie kopyto. Świetnie sprawdzą się tak z jeansami, jak i nieformalnym garniturem z tweedu czy flaneli.

Jeśli jednak wolicie odłożyć nieprzyjemne myśli o nadchodzącej zimnej połowie roku na kiedy indziej, możecie wybrać coś innego, na przykład koniakowe podwójne monki Carlos Santos – smukłe i dynamiczne, bardzo ładne podejście do tego zyskującego popularność fasonu.

Sklep prowadzi także regularnie krótkie przeceny i promocje, które warto przejrzeć szukając obuwniczych okazji.

Benevento

benevento1benevento2

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

Nowym produktem w fazie preorderu są spodnie z denimu o wadze 9oz i z 3% dodatkiem elastanu, utrzymane w klasycznym fasonie – z zakładkami, nogawką w kant, mankietami i rozporkiem na guziki. Ciekawe podejście do jeansów, które powinno zainteresować nieco mniej ortodoksyjnych elegantów – dostępne w kolorach granatowym i szarym.