Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Poszetka.com

poszetka1poszetka2

Poszetka.com to firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są głównie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

W tym miesiącu zdecydowanie najciekawszą propozycją jest limitowana seria krawatów z przepięknej ręcznie drukowanej wełny challis. Użycie takiej tkaniny i techniki naniesienia wzoru nadaje kolorowi głębi, a wszystkie wzory są bardzo eleganckie i klasyczne. Krawaty są bez podszewki, z ręcznie rolowanymi brzegami. Ta kolekcja jest owocem współpracy Poszetki z moim dobrym kolegą po blogu, Mikołajem – autorem bloga Blue Loafers. Klikajcie szybko, bo cieszą się dużym zainteresowaniem!

W Katowicach, przy Morcinka 23, mieści się salon Poszetki, do którego zdecydowanie warto zajrzeć. Oprócz pełnej oferty akcesoriów, na miejscu dostępna jest także usługa poprawek krawieckich i szycia miarowego.

Benevento

benevento1benevento2

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

W ofercie pojawiły się w ostatnim miesiącu spodnie z wełnianej flaneli Vitale Barberis Canonico. To znakomity materiał, a szare flanelowe spodnie są jak biała koszula: pasują do wszystkiego i nie można mieć ich w szafie za dużo. Do tego przy zamówieniu więcej niż jednej pary na raz otrzymacie zniżkę.

Oprócz tego w preorderze Benevento dostępne są kamizelki: z wełny Super 120s i z szarej flaneli. Pięć guzików i klapy – bardzo ładny fason i całkiem osiągalna cena.

Republic of Ties

rot2rot1

Ideą Republic of Ties jest dostarczenie eleganckich i dobrze zaprojektowanych akcesoriów w przystępnych cenach. Ich flagowym produktem są krawaty – w większości jedwabne, ale coraz więcej pojawia się krawatów z mieszanek jedwabiu z innymi włóknami, na przykład lnem. Ten niebieski krawat w skutery jest wykonany z takiej właśnie tkaniny.

Wśród nowości jest też kilka jedwabi w ciekawe wzory: klasyczne grochy czy drobny paisley, po koła sterowe czy terriery. Wszystkie nowe krawaty mają wełniane wkłady, co ma zapewnić im formowanie ładnego węzła.

Oprócz tego Republic of Ties oferuje inne dodatki utrzymane w atrakcyjnych cenach: poszetki, spinki do mankietów czy muchy.

Klasycznebuty.pl

kb2kb1

Klasycznebuty.pl – największy multibrandowy sklep z klasycznymi, eleganckimi – i przede wszystkim szytymi, a nie klejonymi – butami w Polsce. Duży wybór modeli i marek z różnych półek cenowych powinien zaspokoić potrzeby większości entuzjastów ładnego obuwia.

Jeśli rozglądacie się za ciekawymi butami na jesień i zimę, w preorderze dostępna jest bardzo interesująca pozycja: wysokie monki za kostkę Carlos Santos. To nie jest (jeszcze) bardzo popularny fason, więc stanowi świetny sposób, żeby nieco wyróżnić się z tłumu. Podeszwa skórzana podklejona jest gumą z wyraźnym bieżnikiem, co nieco odbiera im formalności, ale dodaje pazura. Oraz niewątpliwie praktyczności na śliskich chodnikach.

Sklep prowadzi także regularnie krótkie przeceny i promocje, które warto przejrzeć szukając obuwniczych okazji.

Tiviano Atelier

tiviano2tiviano1

Tiviano Atelier to pracownia katowicka krawiecka mieszcząca się przy Głowackiego 15/2. Tiviano oferuje miarowe szycie garniturów, marynarek, kamizelek, spodni czy płaszczy. Marynarki szyte są na naturalnych wkładach płóciennych, z ręcznie pikowanymi klapami; detale takie jak dziurki guzikowe też wykonywane są ręcznie. Duży nacisk kładziony jest na dopasowanie do sylwetki klienta, wykroje zaś charakteryzuje płyta pacha dająca szeroki zakres ruchu rąk, nie burząc przy tym linii marynarki.

Oprócz tego w pracowni zamówić można miarowe koszule w systemie MTM (made-to-measure) i semi-bespoke, który charakteryzuje się większą liczbą przymiarek, w tym pierwszą przymiarką zafastrygowanej koszuli, i większymi możliwościami personalizacji zamówienia, np. konfiguracją ułożenia guzików na listwie guzikowej. To w polskich warunkach rzadko spotykana usługa – większość koszul miarowych to jednak MTM, w którym nie ma przymiarki na fastrygach. Proces z przymiarką ma zapewnić oczywiście lepsze dopasowanie.