Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Trochę późno już na internetowe zakupy świąteczne, ale przed nami Nowy Rok, z sylwestrowymi imprezami. Jestem pewien, że z oferty sponsorów bloga spokojnie da się wybrać coś odpowiedniego na taką okazję.

Klasycznebuty.pl

klasycznebuty2klasycznebuty1

Klasycznebuty.pl to największy multibrandowy sklep z klasycznymi, eleganckimi i szytymi metodą Goodyear Welted butami w Polsce. Duży wybór modeli i marek z różnych półek cenowych powinien zaspokoić potrzeby większości entuzjastów ładnego obuwia.

Na imprezę sylwestrową najbardziej oczywistym wyborem będą czarne oxfordy. Zespół Klasycznebuty.pl nie pozostawi Was na lodzie: spośród ich szerokiej oferty czarnych półbutów spokojnie powinniście znaleźć coś, co Wam odpowiada.

Barker Nevis to klasyczny model z twistem – ząbkowaniem wzdłuż brzegu nakładanego noska. Do tego kopyto o ładnych proporcjach i konstrukcja Goodyear Welted. Jeśli zaś macie nieco bardziej napięty budżet, możecie zdecydować się na parę Berwicków. Serio, każdy zainteresowany eleganckimi ubraniami facet powinien mieć przynajmniej jedną parę czarnych oxfordów.

Poszetka.com

poszetka2poszetka1

Poszetka.com to firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są głównie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Niedawno do oferty wprowadzili szelki, zarówno z elastycznej gumy, jak i nieelastyczne (w tym fantastyczny tweed!). Te na zdjęciu to czarne, pasujące do wieczorowego garnituru albo nawet smokingu.

Jeśli wolicie na Sylwestra założyć garnitur, możecie rozważyć jeden z tych krawatów: six-foldy z drukowanego jedwabiu z Macclesfield. Krojone i szyte ręcznie – no i najważniejsze, naprawdę piękne.

Benevento

benevento2benevento1

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

W zależności od Waszych planów sylwestrowych, możecie zdecydować się na parę spodni z granatowej flaneli – eleganckich, ale dość ciepłych, by ochronić Was od chłodu w zimną noc, gdy wyjdziecie oglądać fajerwerki. Jeśli jednak Sylwestra spędzacie gdzieś z dala od miasta, przy kominku – niezłym wyborem będzie para wygodnych sztruksów.

Tiviano Atelier

img_1705-kopiakompozycja_009

Na zamówienie miarowego garnituru czy smokingu na Sylwestra może być już za późno, ale to nie jest rzecz, z którą należy się spieszyć.

Tiviano Atelier to katowicka pracownia krawiecka mieszcząca się przy Głowackiego 15/2. Tiviano oferuje miarowe szycie garniturów, marynarek, kamizelek, spodni czy płaszczy. Ważne, że marynarki i płaszcze szyte są w całości na płótnie, z ręcznie pikowanymi klapami, oraz są ręcznie wykańczane. Jak to w szyciu miarowym bywa, dopasowanie do sylwetki klienta jest w pracowni najważniejsze, wykroje zaś charakteryzuje płyta pacha dająca szeroki zakres ruchu rąk, nie burząc przy tym linii marynarki.

Oprócz tego w pracowni zamówić można miarowe koszule w systemie MTM (made-to-measure) i semi-bespoke, który charakteryzuje się większą liczbą przymiarek, w tym pierwszą przymiarką zafastrygowanej koszuli, i większymi możliwościami personalizacji zamówienia, np. konfiguracją ułożenia guzików na listwie guzikowej. To w polskich warunkach rzadko spotykana usługa – większość koszul miarowych to jednak MTM, w którym nie ma przymiarki na fastrygach. Proces z przymiarką ma zapewnić oczywiście lepsze dopasowanie.