To żyje! Czwarty, konkretnie spóźniony odcinek podcastu, który prowadzimy wspólnymi siłami z Łukaszem Masłowskim i Mikołajem Pawełczakiem.

To odcinek nagrany sporą chwilę temu, który zaległ gdzieś w czeluściach naszych dysków twardych i dopiero co ujrzał światło dzienne. Kolejny powinien być szybciej.

Kontynuujemy tu temat różnych elementów stylistycznych ubioru – tym razem przechodząc na dopasowanie tkanin i kolorów do noszącego. Na szczęście na początku jest zwięzłe podsumowanie poprzedniego odcinka, więc możecie, tak jak ja, przypomnieć sobie o czym był bez odsłuchiwania go raz jeszcze.

Czekamy na Wasze opinie, pytania i uwagi pod adresem e-mail kontakt.gadkaszmatka@gmail.com i zapraszamy do subskrybowania nas w iTunes czy SoundCloud. Miłego słuchania!

O autorze

Szymon Jeziorko

Nazywam się Szymon Jeziorko. Noszę krawaty i kompulsywnie o tym piszę. Więcej...

Bądź w kontakcie

 • Miłosz

  Cześć, mam wrażenie że w pierwszej części rozmowy muzyka za bardzo przebija się na pierwszy plan, utrudniając przy tym słuchanie podcastu. W poprzednich nie zauważyłem tego problemu.
  Dobrze się Was słucha, może na następny odcinek nie trzeba będzie tak długo czekać 🙂

  • SJ

   Obiecuję, że nie trzeba będzie 🙂

 • Kuba

  Zabrakło mi trochę rozwinięcia tematu kontrastu w ubraniach. Wyraziliście zdanie, że w ramach odmienności przy zachowaniu dobrego kroju można z niego czasem w ogóle zrezygnować i ubrać się np. w całości na granatowo. Ja bym chętnie poznał Wasze zdanie na temat odwróconego kontrastu w ubraniach, bo Ty, Szymonie, wspomniałeś o tym, że najlepiej jest Ci w jasnej koszuli (białej, ewentualnie błękitnej).
  I klasycznie jest tak, że kontrast buduje się na jasnej koszuli w zestawieniu z ciemniejszą marynarką i krawatem. Co jeśli to odwrócić i mieć koszulę ciemniejszą od marynarki oraz krawata? Sądząc po Twoim zestawie z granatową koszulą jesteś sceptyczny (prosiłbym o potwierdzenie lub sprecyzowanie, jeżeli to z czegoś konkretnego wynika, to i uzasadnienie :P), ale szkoda, że nie pociągnęliście dyskusji w tym kierunku, bo jestem ciekaw jakie pojawiłyby się w tej kwestii opinie i argumenty. Nie wiem w sumie czy to optymalne miejsce do komentowania i czy Łukasz z Mikołajem czytają tutaj komentarze czy lepiej komentować na SC, ale może akurat. 😉
  Pozdrawiam 🙂

  EDIT: ups. Właśnie poszedł mail w tej sprawie, więc chyba komentarz nadaje się do usunięcia. Sorki za zamieszanie.

  • SJ

   Cześć – komentarze też są jak najbardziej mile widziane – zwłaszcza, że taka dyskusja jest publiczna i każdy może się do niej włączyć.

   Generalnie ja sam nie przepadam za ciemnymi koszulami, chociaż są wyjątki. Taki odwrócony kontrast podoba mi się w przypadku niezobowiązujących zestawów bez krawata, z denimową koszulą albo granatowym popoverem i jaśniejszą marynarką. Za to zupełnie nie przemawia do mnie ciemna koszula i jasny krawat – po prostu mi to nie siedzi. Jeśli z krawatem, to dość monochromatycznie, np. granatowy krawat na granatowej koszuli.

   A sam podcast zawsze nam się przeciąga, więc jakoś musimy się ograniczać i nie zawsze zdążymy poruszyć wszystkie interesujące tematy. Dzięki za głos, w każdym razie!