Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Klasycznebuty.pl

Klasycznebuty.pl to największy multibrandowy sklep z klasycznymi, eleganckimi i szytymi metodą Goodyear Welted butami w Polsce. Duży wybór modeli i marek z różnych półek cenowych powinien zaspokoić potrzeby większości entuzjastów ładnego obuwia.

W swojej ofercie Klasycznebuty.pl mają też mniej znane, nowe marki; jedną z nich jest La Zigne. Buty te są w klasycznych fasonach, szyte metodą Goodyear Welted, z półki cenowej poniżej tysiąca złotych – więc warte, by przyjrzeć się im bliżej. Nieźle prezentują się na przykład balmoral boots z groszkowanej skóry na gumowej podeszwie. Jeśli zaś szukacie czegoś bardziej formalnego, co powiecie na klasyczne czarne lotniki?

Tiviano Atelier

img_1705-kopiakompozycja_009

Tiviano Atelier to katowicka pracownia krawiecka mieszcząca się przy Głowackiego 15/2. Tiviano oferuje miarowe szycie garniturów, marynarek, kamizelek, spodni czy płaszczy. Ważne, że marynarki i płaszcze szyte są w całości na płótnie, z ręcznie pikowanymi klapami, oraz są ręcznie wykańczane. Jak to w szyciu miarowym bywa, dopasowanie do sylwetki klienta jest w pracowni najważniejsze, wykroje zaś charakteryzuje płyta pacha dająca szeroki zakres ruchu rąk, nie burząc przy tym linii marynarki.

Oprócz tego w pracowni zamówić można miarowe koszule w systemie MTM (made-to-measure) i semi-bespoke, który charakteryzuje się większą liczbą przymiarek, w tym pierwszą przymiarką zafastrygowanej koszuli, i większymi możliwościami personalizacji zamówienia, np. konfiguracją ułożenia guzików na listwie guzikowej. To w polskich warunkach rzadko spotykana usługa – większość koszul miarowych to jednak MTM, w którym nie ma przymiarki na fastrygach. Proces z przymiarką ma zapewnić oczywiście lepsze dopasowanie.

Poszetka.com

Poszetka.com to firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są głównie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Poszetka poszerza swój asortyment o rozmaite ciekawe produkty, takie jak kaszkiety czy szelki, ale osią cały czas pozostają poszetki i krawaty – wysokiej jakości i w cenie bardzo konkurencyjnej wobec zagranicznych producentów akcesoriów. Six foldy z jedwabiu Macclesfield to świetny przykład – krawat tej klasy za taką cenę będzie ciężki do znalezienia.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

Nową tkaniną w tym miesiącu jest flanela w pepitkę – klasyczny wzór i zdecydowanie dobry wybór jeśli szukacie czegoś innego niż gładkie spodnie. Póki zaś jeszcze jest zimno, warto przyjrzeć się spodniom z moleskinu – grubej, miękkiej i ciepłej bawełny, która świetnie sprawdza się nawet przy temperaturach poniżej zera.