Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Klasycznebuty.pl

Klasycznebuty.pl to największy multibrandowy sklep z klasycznymi, eleganckimi i szytymi metodą Goodyear Welted butami w Polsce. Duży wybór modeli i marek z różnych półek cenowych powinien zaspokoić potrzeby większości entuzjastów ładnego obuwia.

Trudno jest polecać coś na ten czas w roku – w końcu nie jest już nie zima, ale jeszcze nie ma wiosny z prawdziwego zdarzenia. Na trzewiki więc nieco za późno, na loafersy za wcześnie, a półbuty na skórzanej podeszwie za mokro. Moim zdaniem najlepiej sprawdzą się tu zamszowe chukka na podeszwie z gumy – da się w nich przechodzić cały rok na okrągło. W ofercie Klasycznych Butów znalazłem cztery modele, w brązie i granacie. Granatowe chukka Gordon&Bros są nawet przecenione (zostało niestety niewiele rozmiarów). Oprócz tego: brązowe Berwicki.

W wersji mniej budżetowej zaś, chukka Carlos Santos na bardzo ładnym, smukłym kopycie: granat, brąz.

Ponadto właściciel sklepu przygotował dla czytelników bloga kod rabatowy uprawniający do 10% zniżki przy zakupie butów, których cena nie jest obniżona. Jest ważny do końca niedzieli 26 lutego i należy go wprowadzić podczas składania zamówienia. Oto i on:

ATUmXdf-38pmWh

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

Spodnie z flaneli w pepitkę mogę polecić w oparciu o własne doświadczenia – materiał jest bardzo przyjemny w dotyku i miękki, sam wzór ponadto nieco bardziej „przydymiony” i nienarzucający się, niż na ostro oświetlonych packshotach, co znacząco ułatwia zestawienie go z innymi ubraniami.

Ponadto – moleskin. Bardzo gruba i ciepła bawełna, także miękka i przyjemna w dotyku, nosi się niezwykle komfortowo. Parę, którą mam, też intensywnie eksploatuję, pomimo trudnego przecież w polskich warunkach, kremowego koloru.

Poszetka.com

Poszetka.com to firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są głównie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Oprócz sztandarowych produktów takich jak poszetki i krawaty, firma ma w ofercie całą gamę ciekawych akcesoriów, a jedną z nowości są pasy smokingowe (możliwe do zakupienia w zestawie z wiązaną muchą). W jednorzędowym smokingu należy zasłonić czymś talię, by biała koszula nie wyglądała spod guzika marynarki – odpowiednia do tego celu jest albo czarna smokingowa kamizelka, albo właśnie pas. Sam posiadam taki, uszyty przez Poszetkę; można go zobaczyć na zdjęciach z tego wpisu.

Tiviano Atelier

Tiviano Atelier to katowicka pracownia krawiecka mieszcząca się przy Głowackiego 15/2. Tiviano oferuje miarowe szycie garniturów, marynarek, kamizelek, spodni czy płaszczy. Ważne, że marynarki i płaszcze szyte są w całości na płótnie, z ręcznie pikowanymi klapami, oraz są ręcznie wykańczane. Jak to w szyciu miarowym bywa, dopasowanie do sylwetki klienta jest w pracowni najważniejsze, wykroje zaś charakteryzuje płyta pacha dająca szeroki zakres ruchu rąk, nie burząc przy tym linii marynarki. Pracownia specjalizuje się w trudnych sylwetkach i ma doświadczenie z takimi, dla których znalezienie ubrań gotowych graniczy z niemożliwością.

Oprócz tego w pracowni zamówić można miarowe koszule w systemie MTM (made-to-measure) i semi-bespoke, który charakteryzuje się większą liczbą przymiarek, w tym pierwszą przymiarką zafastrygowanej koszuli, i większymi możliwościami personalizacji zamówienia, np. konfiguracją ułożenia guzików na listwie guzikowej. To w polskich warunkach rzadko spotykana usługa – większość koszul miarowych to jednak MTM, w którym nie ma przymiarki na fastrygach. Proces z przymiarką ma zapewnić oczywiście lepsze dopasowanie.