Spodnie MTM od Luxire w użyciu.

Te spodnie gurkha, które zamówiłem od Luxire.com okazały się być jeszcze mniej formalne, niż się spodziewałem. Przybrudzony beżowy kolor, raczej miękka niż sztywna bawełna (pomimo swojej gramatory) i trochę szersza nogawka – to powoduje, że nieco gryzą się z moimi marynarkami.

Więc szukam dla nich innych zastosowań. Wyglądają fajnie i są bardzo wygodne, więc kiedy zrobi się chłodniej, będę je nosił z moim wojskowym płaszczem. Na razie jednak spisują się nieźle w towarzystwie skórzanej kurtki.

Myślę, że zamówię kolejne gurkha, ale nieco bardziej nadające się do połączenia z marynarką. Może z wełnianej flaneli, albo sztywniejszej bawełny – i z odrobinę węższą nogawką.

Tymczasem fajnie jest mieć nieformalne spodnie, które się trochę wyróżniają.

Skórzana kurtka – Massimo Dutti // spodnie gurkha i koszula popover MTM – Luxire.com // chukka – Gant

Zdjęcia: Mariusz Jeziorko / Barwnie.com

O autorze

Szymon Jeziorko

Nazywam się Szymon Jeziorko. Noszę krawaty i kompulsywnie o tym piszę. Więcej...

Bądź w kontakcie

 • Marcin

  Niestety wyglądają na wrzynające się w krocze:( ogólnie nie wiem co .. ale coś na nie tak z nimi 🙁 Z całym szacunkiem ale proporcje? Czytam Twojego bloga, nigdy nie komentowałem, ale stwierdziłem że raz się odezwę;)

 • Grzegorz

  Popieram Marcina… Nie mogę już patrzeć na te zaburzone przez spodnie proporcje ciała :/

 • Zajac Poziomka

  Zarówno ze spodniami jak i z popoverem coś poszło nie tak. Wyglądasz w tym zestawie (zarówno na zdjęciach z tego jak i poprzedniego wpisu) jakbyś był mocno otyły, a przecież na innych zdjęciach widać że jesteś bardzo szczupłym facetem.

  • SJ

   Chyba pozwoliłem sobie na zbyt duże wybranie w talii licząc na rozciągliwy materiał.

   Ale poza tym to oczywiście sylwetka tworzona przez spodnie z wysokim stanem i szerszą nogawką oraz krótką kurtkę poszerza i jest skrajnie inna niż to, czego oczekiwałbym po marynarce albo garniturze. Niemniej w casualu lubię takie zabawy z sylwetką, która kojarzy mi się vintage’owo-workwearowo, więc masywniej i szerzej, zamiast w ten nieszczęsny odwrócony trójkąt.

   • Zajac Poziomka

    Ja nie mam nic przeciwko szerszym, mniej dopasowanym ubraniom. Ba, wolę ubrania luźniejsze od bardzo dopasowanych, szczególnie w casualu – dodają „weekendowego luzu”. Problem robi się, kiedy te luźne ubrania są zbyt opięte w niektórych miejscach – a tak jest w tym przypadku. Zbyt wąskie w pasie spodnie i chyba zbyt wąski w klatce popover… Coś nie tak jest też w okolicach kroku – ta „rozgwiazda” też nie wygląda za dobrze, szczególnie biorąc pod uwagę że to są spodnie MTM…

    • SJ

     Tzn. zgoda, że popover powinien być nieco luźniejszy, jak i zgoda, że spodnie mają problem z krokiem (o czym nawet wspomniałem w recenzji). Przy czym to ostatnie mnie nie dziwi, nawet przy MTM-ie – to MTM bez przymiarki, a problem nie wynika z nieprawidłowych wymiarów, tylko z tego, jak te wymiary przełożone są na wykrój. I będę na to zwracał uwagę przy kolejnych zamówieniach.

     Natomiast nadal wydaje mi się, że za poszerzenie sylwetki odpowiadają bardziej proporcje ciuchów.

 • Lado

  moim zdanim jest to po prostu inny wyglad ale ogolnie wrazenie robi ok…

 • Mateusz

  Moim zdaniem wygląda to całkiem nieźle, a spodnie nadawałyby się i do marynarki :). Szersza nogawka nie oznacza wcale samego zła 😉