Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Patine.pl

Patine.pl sprzedaje w Polsce (ale także za granicę) buty hiszpańskiej marki Yanko. Eleganckie wzornictwo, wysokiej jakości skóry, piękne kopyta i szczegóły wykończenia charakterystyczne dla butów z wysokiej półki (np. kryty kanał szycia i profilowany glanek) wyróżniają je spośród konkurencji.

Teraz jest idealny moment na zakup trzewików, a wybór Patine ma naprawdę spory. Klasyczne trzewiki brogue 653 sprawdzą się w wielu zestawach, zależnie od koloru – a dostępne są jasne i ciemne brązy, czerń, fantastyczna niejednolita skóra Testa de moro, a nawet wersja w ciemnym niebieskim.

Piękne są także trzewiki split toe 701 – nie sposób odmówić im charakteru.

Split toe derby są też dostępne w formie półbutów. Ja sam, jak prawdopodobnie wielu innych zainteresowanych tematem klasycznych ciuchów, nie przepadam za derbami; po prostu były na rynku zawsze i kojarzą się z nieciekawymi butami z galerii handlowych. Są natomiast takie modele derbów, które wyglądają fantastycznie i w niczym nie przypominają swoich smutnych sieciówkowych kuzynów, a split toe derby to jeden z nich. W ofercie Patine to modele 980 oraz 539.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy. Niebawem wprowadzony zostanie również konfigurator ułatwiający zamawianie spodni z różnymi detalami stylistycznymi.

Robi się chłodno, warto więc pomyśleć o flaneli, która jest idealnym materiałem na jesienno-zimowe spodnie. Benevento używa flaneli od Vitale Barberis Canonico i ma w ofercie kilka klasycznych kolorów: dwa odcienie szarości, granat, jasny brąz (mój obecny faworyt, jako że jasnoszare już mam), oraz biało-czarna pepitka.

Chłód można także zwalczać dodatkowymi warstwami zakładanymi na siebie, więc można przyjrzeć się kamizelkom. Benevento oferuje dwa modele: jeden z szarej flaneli VBC, a drugi z bardzo ładnej wełny w kratę w odcieniach brązu z tkalni Reda.

Poszetka.com

Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Genialne są nowe poszetki z obrazami klasyków polskiego malarstwa – na jedwabiu drukowanym w Macclesfield, o boku 40cm, prezentują się znakomicie. Na zdjęciu powyżej Bitwa pod Grunwaldem.

Poszetka wprowadziła również kolekcję koszul RTW, w której znajdziemy sporo klasyków z ciekawymi smaczkami: jest piękny button-down, jest biała koszula z mankietem koktailowym albo z klubowym kołnierzykiem, jest błękitna koszula w kratę Księcia Walii. Zdecydowanie warto rzucić okiem.

Klasycznebuty.pl

Klasycznebuty.pl to największy multibrandowy sklep z klasycznymi, eleganckimi i szytymi metodą Goodyear Welted butami w Polsce. Duży wybór modeli i marek z różnych półek cenowych powinien zaspokoić potrzeby większości entuzjastów ładnego obuwia.

Bardzo podobają mi się trzewiki brogue Carlos Santos, które niedawno pojawiły się w sklepie. Z groszkowanej skóry w kolorze wina zdecydowanie się wyróżniają, ale w elegancki, dyskretny sposób.

Z rzeczy mniej ekstrawaganckich są na przykład czarne licowe chukka na miękkiej podeszwie od Gordon&Bros – co jak co, ale powinny być wygodne.

Warto oprócz tego śledzić ofertę sklepu, bo często pojawiają się w nim nowe modele, a czasem dość ekstrawaganckie i ciekawe buty w limitowanej ilości. Klasyczne Buty mają też czasowe promocje na pojedyncze modele ze swojego asortymentu, a że ten jest bogaty – jest z czego wybierać.