Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Sartolane

Do sposnorów w tym miesiącu dołączyło Sartolane – firma, która oferuje wysokiej klasy skórzane akcesoria szyte w niedużej polskiej manufakturze mającej doświadczenie we współpracy z europejskimi i światowymi markami luksusowymi. Sartolane korzysta z tych samych materiałów, co najbardziej cenione na świecie marki: włoskie skóry top grain i wysokiej jakości okucia, czy szlifowane suwaki Raccagni.

W ofercie Sartolane znajdziecie torby, portfele, pokrowce i paski. Nowość stanowi portfel z autorskim rozwiązaniem Easy Access. Rzecz polega na tym, że wewnątrz portfela znajdują się dwie kieszenie – jedna chroniąca karty przed kradzieżą, zabezpieczona materiałem z blokadą RFID, oraz druga, pozwalająca na umieszczenie tam karty zbliżeniowej i płacenie bez otwierania portfela.

Miałem przyjemność testować prototyp tego produktu i muszę przyznać, że jest to niesamowicie wygodne – a przy tym portfel nadal zachowuje kompaktowe wymiary, pozwalające bez przeszkód nosić go w kieszeni spodni czy marynarki.

Multirenowacja

Multirenowacja oferuje najwyższej jakości środki do pielęgnacji i renowacji obuwia, akcesoriów, a także tapicerek skórzanych i tekstylnych. W sprzedaży dostępne mają środki między innymi firmy Saphir i Tarrago, a wybór może przyprawić o zawrót głowy.

Wśród rzeczy szczególnie przydatnych jesienią i zimą – Nano Protector w sprayu. To bardzo uniwersalny środek do ochrony przed wilgocią, który można stosować w zasadzie na dowolny rodzaj materiału tekstylnego czy skóry, a który powoduje, że woda spływa po nich… jak po kaczce. Sam stosuję Nano Protector do butów zamszowych – sprawdza się znakomicie i czyni zamszowe obuwie tak naprawdę jednym z najłatwiejszych w utrzymaniu elementów garderoby.

Oprócz tego warto pamiętać o podstawach, czyli kremach i pastach woskowych, które stanowią absolutny fundament pielęgnacji butów ze skóry licowej. Mam, korzystam, polecam.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy. Obiecywany od dłuższego czasu konfigurator wszedł w fazę testów – zbierane są opinie od wybranych użytkowników, które pozwolą dostosować go do oczekiwań klientów. Wydaje mi się, że to dobrze wpisuje się w filozofię bloga: lepiej poczekać dłużej na dobry produkt czy usługę, niż spieszyć się z czymś odległym od ideału.

Do oferty wróciła flanela Vitale Barberis Canonico w kolorze butelkowej zieleni. Jeśli szare już masz, lub szukasz czegoś mniej standardowego, zdecydowanie warto – zwłaszcza, że ciemny kolor nie jest krzykliwy, a jego oryginalność jest raczej subtelna.

Wśród stylowych facetów coraz więcej widuje się też ostatnio szturksu – a i takie spodnie Benevento ma w ofercie. To naprawdę fajny materiał na chłodniejsze pół roku i myślę, że warto mieć w szafie przynajmniej jedne.

Poszetka.com

Last but not least, długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Firma kontynuuje poszerzanie oferty i świetnie zaprojektowane, klasyczne rzeczy – tym razem swetry golfowe z wełny Merino. Ja sam polubiłem się bardzo z tym fasonem, okazuje się on niezwykle fajnie komponować z nieformalnymi marynarkami. Poszetka oferuje je w dwóch kolorach – szarym i beżowym.