Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Luxire.com

Nowym sponsorem w tym miesiącu jest Luxire.com, internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Niedawno po raz kolejny zmienili swoją stronę internetową – nowa jest czytelna i przejrzysta. Trwają prace nad wprowadzeniem bardziej szczegółowego formularza do personalizacji zamówienia, ale nadal można bez problemu wszelkie uwagi zgłaszać mailowo.

Flagowe produkty Luxire to koszule i spodnie. Ja sam ostatnio zamówiłem koszulę ze spranego denimu, licząc, że wreszcie uda mi się odhaczyć definitywnie ten punkt na mojej liście zakupowej. Ze spodni zaś – duży jest wybór tkanin flanelowych, w rozmaitych gramaturach i kolorach. Na pierwsze zamówienie poleciłbym jednak coś tańszego, by z kolejnym zamówieniem dopracować dopasowanie. Luxire oferuje niedrogą tkaninę na spodnie testowe. Sam jednak prawdopodobnie wybrałbym jakieś chino, na przykład te – istnieje duża szansa, że będą leżeć przynajmniej nieźle, więc będzie je można spokojnie włączyć do rotacji.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

W przedsprzedaży dostępne są teraz poszetki z obrazami mistrzów polskiego malarstwa powstałe we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie. Wśród nich jest na przykład Żydówka z pomarańczami, co bardzo mnie cieszy – lubię ten obraz niezmiernie.

Oprócz tego pojawiły się nowe koszule, w tym dwie z flanelowej tkaniny, świetnie nadające się na zimowe zestawy w nieco odformalizowanej, ale ciągle eleganckiej formie.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy. Obiecywany od dłuższego czasu konfigurator wszedł w fazę testów – zbierane są opinie od wybranych użytkowników, które pozwolą dostosować go do oczekiwań klientów. Wydaje mi się, że to dobrze wpisuje się w filozofię bloga: lepiej poczekać dłużej na dobry produkt czy usługę, niż spieszyć się z czymś odległym od ideału.

Do oferty wróciła flanela Vitale Barberis Canonico w kolorze butelkowej zieleni. Jeśli szare już masz, lub szukasz czegoś mniej standardowego, zdecydowanie warto – zwłaszcza, że ciemny kolor nie jest krzykliwy, a jego oryginalność jest raczej subtelna.

Wśród stylowych facetów coraz więcej widuje się też ostatnio szturksu – a i takie spodnie Benevento ma w ofercie. To naprawdę fajny materiał na chłodniejsze pół roku i myślę, że warto mieć w szafie przynajmniej jedne.

Patine.pl

Patine.pl sprzedaje w Polsce (ale także za granicę) buty hiszpańskiej marki Yanko. Eleganckie wzornictwo, wysokiej jakości skóry, piękne kopyta i szczegóły wykończenia charakterystyczne dla butów z wysokiej półki (np. kryty kanał szycia i profilowany glanek) wyróżniają je spośród konkurencji.

Tym razem w promocji dostępne są przepiękne trzewiki balmoral ze skóry licowej i zamszu na gumowej podeszwie. Zgrabna linia, fantastyczny kolor – idealne zimowe buty do szarych flanelowych spodni, tweedowego garnituru, granatowych jeansów albo popularnych ostatnio sztruksów.

Sartolane

Ostatnim ze sponsorów w tym miesiącu Sartolane – firma, która oferuje wysokiej klasy skórzane akcesoria szyte w niedużej polskiej manufakturze mającej doświadczenie we współpracy z europejskimi i światowymi markami luksusowymi. Sartolane korzysta z tych samych materiałów, co najbardziej cenione na świecie marki: włoskie skóry top grain i wysokiej jakości okucia, czy szlifowane suwaki Raccagni.

W ofercie Sartolane znajdziecie torby, portfele, pokrowce i paski. Nowość stanowi portfel z autorskim rozwiązaniem Easy Access. Rzecz polega na tym, że wewnątrz portfela znajdują się dwie kieszenie – jedna chroniąca karty przed kradzieżą, zabezpieczona materiałem z blokadą RFID, oraz druga, pozwalająca na umieszczenie tam karty zbliżeniowej i płacenie bez otwierania portfela.

Prototyp tego portfela, który miałem okazję testować, na razie został ze mną i okazuje się, że jest to niesamowicie wygodne – a przy tym portfel nadal zachowuje kompaktowe wymiary,