Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy. Obiecywany od dłuższego czasu konfigurator wszedł w fazę testów – zbierane są opinie od wybranych użytkowników, które pozwolą dostosować go do oczekiwań klientów. Wydaje mi się, że to dobrze wpisuje się w filozofię bloga: lepiej poczekać dłużej na dobry produkt czy usługę, niż spieszyć się z czymś odległym od ideału.

Wiosna już tu jest, warto pomyśleć więc na przykład o spodniach z lekkiej wełny – w ofercie Benevento jest szereg materiałów VBC, w tym widoczna na zdjęciach powyżej ciekawa krata windowpane.

Sartolane

Sartolane to firma, która oferuje wysokiej klasy skórzane akcesoria szyte w niedużej polskiej manufakturze działającej od końca lat 70-tych, która ma doświadczenie we współpracy z europejskimi i światowymi markami luksusowymi. Sartolane korzysta z tych samych materiałów, co najbardziej cenione na świecie marki: włoskie skóry top grain i wysokiej jakości okucia, czy szlifowane suwaki Raccagni. W ofercie znajdziecie torby, portfele, pokrowce i paski.

Sartolane od samego początku kieruje się zasadą, zgodnie z którą chce oferować rzeczy lepsze, a nie tańsze. Dlatego nieustannie poprawia w każdym z oferowanych produktów pojedyncze detale decydujące nie tylko o wyglądzie, ale także o długowieczności. Jednocześnie nie robi wyprzedaży.

W ostatnich dniach Sartolane wstrzymało sprzedaż toreb, żeby wprowadzić w nich większą zmianę. Jeśli chcecie dowiedzieć się jaka to zmiana i czemu wymaga wstrzymania sprzedaży, zapiszcie się do newslettera.

Luxire.com

Jednym ze sponsorów w tym miesiącu jest Luxire.com, internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Niedawno po raz kolejny zmienili swoją stronę internetową – nowa jest czytelna i przejrzysta. Wprowadzono w końcu konfigurator umożliwiający wybór detali zamówienia – i jest on niesamowicie bogaty. To chyba najbardziej zaawansowane tego typu narzędzie jakie widziałem w internetowym MTMie, pozwala na personalizację nawet bardzo drobnych elementów.

Kolejną małą rewolucją jest wprowadzenie do oferty marynarek – także istnieje możliwość wyboru całej masy detali, od kształtu butonierki, bo konstrukcję (half-canvas, full canvas, ręcznie wykonana konstrukcja full canvas). Za dodatkową opłatą istnieje możliwość przymiarki umożliwiającej naniesienie zmian przed wysłaniem gotowego produktu. Podstawowa cena – $450 – jest całkiem atrakcyjna nawet w porównaniu z polskimi usługami MTM.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Mam ogromną słabość do drukowanych krawatów, a Poszetka wprowadziła ostatnio dwie piękne serie: z jedwabiu ancient madder charakteryzującego się matową fakturą i fantastyczną głębią koloru, oraz z wełny. Zwłaszcza drobne geometryczne wzory bardzo do mnie przemawiają i prezentują się znakomicie.

Multirenowacja

Multirenowacja oferuje najwyższej jakości środki do pielęgnacji i renowacji obuwia, akcesoriów, a także tapicerek skórzanych i tekstylnych. W sprzedaży dostępne mają środki między innymi firmy Saphir i Tarrago, a wybór może przyprawić o zawrót głowy.

Nie można zapominać jednak o podstawach, a takimi z pewnością są prawidła do butów. Na skórze butów podczas eksploatacji powstają zagięcia i jest to naturalne, nieuniknione, oraz bardzo fajne – bo nadaje butom charakteru i niepowtarzalności. Ale czym innym są naturalne zagięcia, a czym innym deformacja cholewki i utrata kształtu buta. Utrzymaniu tego ostatniego służą prawidła – po dniu noszenia butów dobrze umieścić je na prawidłach, by te utrzymały skórę cholewki w napięciu i oryginalnym kształcie. To zdecydowanie wydłuża żywotność butów i pozwala cieszyć się nimi dłużej. Obszerny wpis na temat prawideł znajdziecie na blogu Multirenowacji.