Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Luxire.com

Jednym ze sponsorów w tym miesiącu jest Luxire.com, internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Niedawno po raz kolejny zmienili swoją stronę internetową – nowa jest czytelna i przejrzysta. Wprowadzono w końcu konfigurator umożliwiający wybór detali zamówienia – i jest on niesamowicie bogaty. To chyba najbardziej zaawansowane tego typu narzędzie jakie widziałem w internetowym MTMie, pozwala na personalizację nawet bardzo drobnych elementów.

Na wiosnę i zbliżające się lato dobrym wyborem będą koszuli polo (lub popovery uszyte z piki, sam bardzo lubię ten typ koszul) oraz szorty. Jeśli chcieliście kiedyś szortów z ciekawymi sartorialnymi detalami, jak zakładki, boczne regulatory czy bilonówka, ale nie byliście w stanie znaleźć ich w żadnym sklepie – Luxire je dla was wykona.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy. Obiecywany od dłuższego czasu konfigurator wszedł w fazę testów – zbierane są opinie od wybranych użytkowników, które pozwolą dostosować go do oczekiwań klientów. Wydaje mi się, że to dobrze wpisuje się w filozofię bloga: lepiej poczekać dłużej na dobry produkt czy usługę, niż spieszyć się z czymś odległym od ideału.

Wiosna już tu jest, warto pomyśleć więc na przykład o spodniach z lekkiej wełny – w ofercie Benevento jest szereg materiałów VBC, w tym widoczna na zdjęciach powyżej ciekawa krata windowpane.

Patine.pl

Patine.pl jest dystrybutorem butów hiszpańskiej marki Yanko, a od niedawna także nowej marki TLB Mallorca. Założona przez młodego rzemieślnika specjalizującego się w ręcznym wytwarzaniu obuwia, Toniego Llobera Barceló, marka TLB oferuje buty prezentujące się, cóż, spektakularnie. Od pięknego, dynamicznego kształtu kopyt po wysokiej jakości skóry z włoskich i francuskich garbarni, garbowane tradycyjnymi metodami. Wszystkie modele szyte są metodą Goodyear Welted we własnym warsztacie TLB.

To świeża marka, ale założona przez ludzi z doświadczeniem i znających się na rzeczy, starających się osiągnąć efekt, który usatysfakcjonuje wymagającego klienta.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Grenadyna to chyba mój ulubiony materiał na krawat – subtelny, ale nie nudny. Gdybym do końca życia miał nosić tylko jeden krawat, to byłaby to właśnie grenadyna. Poszetka wprowadziła do sprzedaży krawaty o tym splocie wykonane z mieszanki jedwabiu i lnu – idealne na lato.

Jednak co i rusz w ofercie marki pojawiają się nowe rzeczy – tym razem męskie podkolanówki w kilku klasycznych kolorach. Kto próbował takie kupić wie, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Będą idealne do klasycznego garnituru albo smokingu, ale także mniej formalnych zestawów z wełnianymi spodniami.