Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

We współpracy z hiszpańską marką obuwniczą Crownhill, Poszetka stworzyła model Katowice: split-toe derby z czarnej groszkowanej skóry. Ciekawe połączenie formalnego koloru i nieformalnego fasonu prezentuje się wcale fajnie i nie zdziwię się, jeśli znajdzie wielu nabywców.

Oprócz tego nowością w ofercie Poszetki są cienkie swetry polo z wełny merynosów. Bardzo ładny, dość duży kołnierzyk i delikatna dzianina powodują, że świetnie noszą się jako jedyna warstwa w niezobowiązujących zestawach.

Luxire.com

Jednym ze sponsorów w tym miesiącu jest Luxire.com, internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Niedawno po raz kolejny zmienili swoją stronę internetową – nowa jest czytelna i przejrzysta. Wprowadzono w końcu konfigurator umożliwiający wybór detali zamówienia – i jest on niesamowicie bogaty. To chyba najbardziej zaawansowane tego typu narzędzie jakie widziałem w internetowym MTMie, pozwala na personalizację nawet bardzo drobnych elementów.

Luxire ma ogromny wybór lnów i mieszanek lnu z bawełną na koszule – nie tylko gładkie, ale i w pasy oraz kraty, w tym wiele z tkalni Albini. To świetna opcja na gorącą pogodę, a możliwości wykończenia takie jak marszczone wszycie rękawa czy mankietu powodują, że takie koszule będą prezentować się znakomicie nawet bez marynarki.

Multirenowacja

Multirenowacja oferuje najwyższej jakości środki do pielęgnacji i renowacji obuwia, akcesoriów, a także tapicerek skórzanych i tekstylnych. W sprzedaży dostępne mają środki między innymi firmy Saphir i Tarrago, a wybór może przyprawić o zawrót głowy.

Pojawił się nowy produkt do czyszczenia skór od Saphira, mianowicie Cleaning Lotion. To środek wyraźnie mocniejszy od kremu Renovateur, a jednocześnie nie aż tak silny i pozbawiony przykrego, drażniącego zapachu jakim cechuje się Reno’Mat. Zbiera dobre opinie i powinien fantastycznie nadać się do okresowego czyszczenia obuwia z nałożonych na niego past i kremów.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

Pojawiły się nowe spodnie lniane z lnu od brytyjskiego producenta Brisbane Moss w bardzo pięknych, ciekawych kolorach: wojskowej zieleni, kakao i jasnego turkusu. Zwłaszcza zieleń i kakao bardzo do mnie przemawiają. Oczywiście wciąż dostępne są kolory wcześniejsze, jest więc w czym wybierać – i w czym chodzić w letnie upały.