Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Dignito.pl

Dignito to marka z akcesoriami – wykonanymi we włoskim Como krawatami i poszetkami, wysokiej jakości i ze świetnych materiałów, w klasycznych wzorach. Wśród krawatów, oprócz klasycznych drukowanych jedwabi, do wyboru jest też grenadyna i krawaty z dzianiny (knity). Do tego w ofercie marki można znaleźć muchy, szaliki, spinki do mankietów czy szelki. Dignito to także atelier krawieckie, realizujące zamówienia miarowe. Bespoke Dignito to marynarki uszyte na tradycyjnych płóciennych wkładach, bez klejonki; ich ubrania są ręcznie krojone i wykańczane. Nie trzeba wspominać, że na bespoke składa się też wykrój przygotowany indywidualnie pod klienta. Atelier oferuje także szycie w systemie MTM – nieco mniej kosztownie i czasochłonnie. Co ciekawe, szycie na miarę w Dignito to usługa skierowana zarówno do mężczyzn jak i kobiet.

Dignito więc stara się stworzyć jedno miejsce odpowiadające na większość twoich sartorialnych potrzeb. Elegancko i ze smakiem.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Niedawno marka poczyniła kolejny milowy krok w swoim rozwoju – wprowadzając kolekcję garniturów i marynarek. Uszyte z angielskich tkanin z Huddersfield na konstrukcji half-canvas, mają jeszcze kilka smaczków, jakie docenią entuzjaści: butonierkę milanese, koszulowe wszycie rękawa z marszczeniem, czy kieszonkę piersiową w kształcie łódeczki – barchetta.

Luxire.com

Jednym ze sponsorów w tym miesiącu jest Luxire.com, internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Luxire rozszerza asortyment także na casual, wprowadzając workwear shirts – ciepłe bawełniane flanele, z których szyją luźne koszule z myślą o jak największym komforcie i użyteczności (posiadające sporo kieszeni!). Świetne zwłaszcza na nieprzyjemną jesienną aurę.

Multirenowacja

Multirenowacja oferuje najwyższej jakości środki do pielęgnacji i renowacji obuwia, akcesoriów, a także tapicerek skórzanych i tekstylnych. W sprzedaży dostępne mają środki między innymi firmy Saphir i Tarrago, a wybór może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli szukacie prezentu dla kogoś, kto posiada na przykład kolekcję ładnych butów, można sprawić mu eleganckie pudełko z kosmetykami i akcesoriami do ich czyszczenia.

Jeśli jednak myślicie o bardziej klasycznym prezencie – takim, który niewątpliwie ucieszy każdego mężczyznę, który stanowi klasę samą w sobie i wpisuje się w wieloletnie tradycje – Patine, siostrzana marka MR, oferuje fajne skarpety.

Sartolane

Sartolane oferuje wysokiej klasy skórzane akcesoria. Wszystko szyje w niedużej polskiej manufakturze działającej od końca lat 70-tych, która ma doświadczenie we współpracy z europejskimi i światowymi markami luksusowymi. Sartolane korzysta z tych samych materiałów, co najbardziej cenione na świecie marki: włoskie skóry top grain, okucia ze stali nierdzewnej firmy SOOCCI, czy szlifowane suwaki Raccagni. W ofercie znajdziecie torby, portfele, pokrowce i paski.

W ostatnim czasie w Sartolane dużo się dzieje – świeżo co zakończyła się przedsprzedaż toreb konfigurowalnych, a już za chwilę rozpocznie się akcja związana z wprowadzeniem nowych aktówek do oferty. Jeżeli szukacie stylowego etui na noszone ze sobą codziennie drobiazgi lub ciekawego prezentu na święta, koniecznie zajrzyjcie w najbliższy weekend do tej kategorii na ich stronie.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

Na jesień Benevento proponuje sztruksy z tkaniny brytyjskiego producenta Brisbane Moss. W sumie pięć kolorów uszytych jest z cięższego i grubszego materiału, który fantastycznie poradzi sobie w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach.