O blogu

Nie przeczytasz tu, jak wiąże się krawat, czym jest poszetka i w jakich godzinach nosić brązowe buty.

Chcę pisać bloga dla ludzi zainteresowanych stylem. Chętnych do formułowania własnych opinii i posiadających własną wrażliwość estetyczną. Szukających inspiracji, a nie wytycznych.

Bardziej od kolekcji sieciówek interesuje mnie rzemiosło – ręczna praca nad rzeczami z zasady niepowtarzalnymi. Będzie więc o krawcach, szewcach, kapelusznikach – jak również innych inicjatywach, które uznam za interesujące. Nie zamykam się jednak na sklepy i marki, jeśli oferują rzeczy o satysfakcjonującej mnie jakości i stylistyce.

Blog utrzymuje się z reklam. W zamian za to, oprócz jednego wpisu z podziękowaniami dla sponsorów w miesiącu, nie ma na nim tekstów sponsorowanych, sesji z gratisami, opłaconych recenzji ani żadnych innych form reklamy natywnej. Reklama i treść się tu nie mieszają.


O mnie

Nazywam się Szymon Jeziorko. Mieszkam w Krakowie, skończyłem medycynę, nie funkcjonuję bez kawy.

Odkąd polubiłem krawaty, piszę o tym z zapałem, który ktoś złośliwy mógłby nazwać kompulsją. Zaczęło się w grudniu 2012, gdy otworzyłem bloga Studencka Elegancja. All Tied Up to moje drugie, bardziej przemyślane podejście do tematu. Mam nadzieję, że odnajdą się tu tak dotychczasowi czytelnicy, jak i osoby, które na Studencką nigdy nie trafiły.


Polityka komentarzy

Komentarze na blogu są moderowane.

Dopuszczam słowa krytyki, opinie niezgadzające się z moimi – więcej, czekam na nie z ciekawością.

Ale oczekuję też dyskusji, w których rozmówcy będą zwracać się do siebie z przynajmniej elementarną dozą szacunku. Nie chodzi mi o zasady internetowego savoir-vivre’u – w końcu najgłębszą pogardę można ubrać w ładne słowa.

Oznacza to, że o niepuszczeniu komentarza decyduję ja, bazując na własnej ocenie, ale starając się być w tym uczciwym. Jeśli czujesz się potraktowałem cię nie fair, możesz napisać do mnie maila.

I jeszcze do pracowników agencji reklamowych i firm pozycjonerskich: próby działalności reklamowej w komentarzach skończą się natychmiastowym banem.