To, co marynarka ma w środku jest nie mniej istotne jak to, z czego jest uszyta.

All Tied Up w założeniu ma być blogiem dla ludzi, którzy te wszystkie podstawy powtarzane na każdym blogu już znają. Ale raz na jakiś czas pozwolę sobie do nich wrócić – nie w formie przydługiej rozprawki jednakże, a zwięzłej infografiki.

Dzisiaj – konstrukcja marynarki. Rzecz przydatna, by szukać na stronach internetowych sklepów garniturowych, pytać w salonach. Ważna, by wiedzieć, o co poprosić tego mniej drogiego krawca, u którego decydujemy się w końcu coś uszyć.

Obecne klejonki pewnie nie są takie straszne (acz pamiętam, że zdarzyło mi się kilka razy zobaczyć te okropne bąble powstałe w wyniku odwarstwienia się jej na kilku osobach), ale szycie na płótnie nadal jest opcją lepszą: marynarka tak wykonana lepiej się układa, jest trwalsza, no ma i ten cudowny, trójwymiarowy roll klapy, przy klejonce nieosiągalny. Nic dziwnego, że jeśli jakaś firma wprowadza do oferty rzeczy szyte na half- albo full canvasie, chętnie się tym chwali.

Oczywiście płótna i płócienne wkłady są różne – część będzie cienka i delikatna, część będzie nadawać marynarce dużo wyraźniejszą strukturę. Nie wchodzę w detale tego, jak mogą wyglądać canvasy, bo to już na pewno nie zmieściłoby się na infografice.

infografika-konstrukcja-marynarki