Czytacie tego bloga, bo lubicie ględzenie o szmatkach, co nie? No to macie: w wersji audio.

Podczas rozmów z Łukaszem Masłowskim, autorem bloga Outdersen, oraz Mikołajem Pawełczakiem z Blue Loafers padł pomysł, żeby połączyć siły i zrobić coś razem. Dyskusje jakie toczyliśmy bardzo fajnie się kleiły – wszyscy trzej mamy sporo wspólnego jeśli idze o podejście do męskiej mody, wszyscy prowadzimy blogi na których dajemy mu wyraz, ale każdy ma też swoją odrębną perspektywę. Ja jestem jednak bardzo krakowocentryczny. Łukasz, choć głównie działa w Poznaniu, więcej jednak jeździ, a Mikołaj na stałe mieszka w Londynie – to musi wpływać na spojrzenie na wiele rzeczy, w tym i styl.

Stwierdziliśmy więc, że spróbujemy zdzwonić się w trójkę, nagrać to i puścić w świat. A nuż to kogoś zainteresuje. Stąd więc podcast – adekwatnie zatytułowany Gadka Szmatka – którego pierwszy odcinek wam niniejszym prezentujemy.

Prosimy o wyrozumiałość – to dla nas samych eksperyment i po nagraniu tego pierwszego odcinka sami zauważyliśmy, że jest sporo rzeczy, które należy poprawić w kolejnych (jeśli takowe będą). Wyeliminować trzeba trochę zgrzytów technicznych; całość jest chyba jednak trochę przydługa, do tego chyba jeden z nas będzie musiał wziąć na siebie rolę prowadzącego, który utemperuje skłonność reszty do monologowania. Wyszło też trochę hermetycznie – jeśli nie wiecie co to Pitti, to się nie dowiecie (pomimo tego, że jest o Pitti mowa).

Niemniej wydaje nam się, że nie jest całkiem źle. Mamy nadzieję, że taka forma was zainteresuje i będziecie chcieli więcej.

Czekamy też na uwagi, wskazówki, pytania, oraz – oczywiście – pochwały. Możecie komentarze umieszczać tu, możecie napisać maila zaadresowanego do całej naszej trójki na kontakt.gadkaszmatka@gmail.com.

A tymczasem, jeśli macie wolną godzinę – na przykład musicie przeprasować sobie koszule – zapraszam do odsłuchania pierwszego odcinka Gadki Szmatki: