Trochę mniej zobowiązujące podejście do marynarki, na wycieczce do Katowic.

industriada_18

Moje dość konserwatywne podejście do eleganckich ubrań sporo się zmieniło przez ten czas, kiedy w ogóle interesuję się ciuchami. Jakieś dwa lata temu pewnie nie założyłbym białych sportowych butów do marynarki. Czemu, skoro są takie fajne alternatywy jak brogsy, albo zamszowe loafersy?

Okazuje się, że tenisówki potrafią być cholernie wygodne. I czasem to wystarczający powód.

industriada_7

industriada_10industriada_16

Oczywiście nadal chcę, żeby cały zestaw jakoś wyglądał. Ale nie musi zawsze być tak bardzo klasyczny. W tym wypadku to weekendowy wypad do innego miasta, dużo chodzenia, do tego jest ciepło. Więc wziąłem najwygodniejsze buty jakie mam i ubrania z lekkich, przewiewnych tkanin.

Do tego całkiem podoba mi się jak wypływają na moją sylwetkę. Jestem dość chudy, nieprawdaż, ale nie widać tego w tych ciuchach aż tak bardzo.

industriada_36industriada_13

industriada_26

Marynarka jest dość krótka i z wysoko umieszczonym guzikiem. To nie jest, umówmy się, najszczęśliwszy krój. Nie pasuje do wielu rodzajów sylwetek. Ale dla mnie – sprawdza się nieźle. Zabiera mi może trochę wzrostu, ale daje w zamian iluzję nieco szerszego tułowia.

Skoro marynarka jest krótka, to wydłuża mi to nogi – więc noszę spodnie które mają zbalansować sylwetkę na dole. Krój jest dość prosty, nogawka ma dołem 19cm (zwykle noszę 18), są dość krótkie i mają pięciocentymetrowy mankiet.

industriada_24

industriada_28

industriada_37

Lubię tę marynarkę – granatowy len bez podszewki. Kupiłem ją chyba trzy lata temu i była obiektem kilku eksperymentów, na przykład taliowania.

Po jakimś czasie noszenia zauważyłem na niej jednak brzydkie odbarwienia – zwłaszcza na prawym rękawie i plecach. Spędziła więc trochę czasu na dnie szafy, ale niedawno wpadł mi do głowy pomysł. Może dałoby się ją zafarbować i zobaczyć, czy barwnik przykryje te odbarwienia? Wrzuciłem więc marynarkę do pralki wraz z opakowaniem barwnika i wygląda na to, że zadziałało. Gdyby marynarka miała jakąś konstrukcję czy wypełnienia, pewnie nie przeżyłaby tego zabiegu. Ale i tak nie miałem zbyt wiele do stracenia.

industriada_47industriada_4

industriada_31

Polo z długim rękawem to moje odkrycie sezonu. Jak wspomniałem, jestem chudy, krótki rękaw generalnie wygląda na mnie nieszczególnie. Podwinięty długi – dużo lepiej. Poza tym lubię, gdy spod rękawa marynarki widać kawałek czegoś.

industriada_49

industriada_45industriada_43

industriada_17

Marynarka, spodnie i polo – Massimo Dutti // Buty – Lacoste // Poszetka – Poszetka.com

Zdjęcia: Mariusz Jeziorko (Barwnie.com)

Zdjęcia zrobione w Katowicach, przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym, budynku NOSPR-u i Muzeum Śląskim