Nie na tyle deszczowy jednak, by nie wystarczyła sprawdzona para trzewików.

img_7547

img_7566img_7552

Jest trochę rzeczy, które lubię w tym zestawie. I kilka, które chciałbym poprawić. Największym problemem jest marynarka – jest za krótka, uszyta z dalekiego od ideału materiału, i nie przeszkadzałoby mi, gdybym miał okazję wymienić ją na lepszą jasnoszarą flanelę. Ale jest ze mną już trochę, jest wygodna – no i kolor świetnie zestawia się z prawie każdą posiadaną przeze mnie ciemniejszą parą spodni.

Potrzebuję też nowego kardigana. Mam kilka dzianin z H&M Premium, głównie z wełny merynosa. Dotychczas sprawdzały się nieźle. Ale nagle, po jakichś dwóch-trzech latach noszenia, znalazłem w nich dziury. We wszystkich, na raz. Trochę to irytujące.

img_7539img_7607

Ale nie chcę za bardzo narzekać, więc teraz fajne rzeczy. Cudowne są te krawaty z wełny challis z kolekcji Poszetki zrobionej we współpracy z Blue Loafers. Miękkie i lekkie, ze względu na użyte wypełnienie i brak podszewki. W pięknych kolorach i eleganckich, ponadczasowych wzorach.

A krawat fajnie pasuje do tego kołnierzyka – długiego button-down. Miałem co do niego początkowo pewne wątpliwości, więc z zakupem czekałem do momentu, gdy miałem możliwość przymierzenia. Chciałem zobaczyć jak sztywny jest kołnierzyk (na szczęście – niezbyt) i jak pasuje do mojej twarzy (nie najgorzej, wydaje mi się). Więc teraz cieszę się nowym nabytkiem i jego pięknie rolującym się kołnierzykiem.

img_7656

Spodnie są interesujące. Z niezbyt grubego denimu, ale w kroju bardziej eleganckich spodni, z głębokimi zakładkami, kantem i mankietem. Podoba mi się ich kolor – no i komfort noszenia.

img_7669

img_7640

Płaszcz & marynarka – Massimo Dutti // spodnie – Benevento // koszula – Miler Menswear // krawat – Poszetka.com x Blue Loafers // poszetka – Poszetka.com // kardigan – H&M // trzewiki – Partenope.pl

Zdjęcia: Mariusz Jeziorko