Trochę miejskiego casualu z marynarką.

Marynarka od garnituru Zaremba MTM sprawdza się bardzo dobrze w zestawach koordynowanych czy smart casualu, jak tu. Odejście od sprawdzonego granatu na rzecz szarej kraty księcia Walii na tkaninie takiej jak flanela ma szansę wyglądać bardzo dobrze nawet z dżinsami i bez krawata.

Koszula popover to ostatnio popularny trend (przynajmniej na instagramie). Jest bardzo nieformalna, tak w kroju jak i tkaninie (miękka bawełniana pika); od koszulki polo różni się koszulowym kołnierzem ze stójką i mankietami na guziki, szyta jest też dłuższa, by nosić ją włożoną w spodnie. To jednak niezbyt ostry podział – słynne Friday Polo, które szyje Luca Avitabile nazywają sie w końcu „polo”, pomimo spełniania powyższych kryteriów. Miałem okazję przymierzyć Friday Polo podczas wizyty w sklepie Zaremby w Warszawie, okazało się jednak, że ma na mnie niestety zdecydowanie zbyt krótkie rękawy. Zamiast tego zdecydowałem się kupić ten popover, który widoczny jest na zdjęciach – Zaremba RTW. Ma dłuższą listwę guzikową (cztery zamiast trzech guzików), co bardzo mi odpowiada.

Dżinsy to moja zaufana para Levi’s 501 CT, model z wyższym stanem, szerszy w udach, z nogawką zwężaną poniżej kolana. Poszetka, której widać tu jedynie rąbek, zrobiona została przez Poszetkę.com, z niebieskiej mieszanki wełny z jedwabiem z Macclesfield.

Posiadam kilka par niezłych butów. Goodyear welted, z przyzwoitej skóry, ze skórzanymi podeszwami i na naprawdę przyjemnych kopytach. Bardzo wygodne, zwłaszcza rozchodzone tak, że zdążyły się dobrze dopasować do moich stóp. A jednak ostatnio najczęściej chyba chodzę w tych niedrogich zamszowych chukka kupionych na wyprzedaży w Gancie.

Nie oznacza to koniecznie, że Gant to firma produkująca znakomite obuwie; raczej że chukka to znakomity fason butów. I mam przeczucie graniczące z pewnością, że nie później niż za rok będę musiał wymienić tę parę na inną, bo nie spodziewam się, żeby wytrzymały dłużej tak eksploatowane. Wiem jednak, że będę już szukał czegoś z wyższej półki jakościowej.

Marynarka – Zaremba MTM // koszula popover – Zaremba RTW // dżinsy – Levi’s 501 CT // chukka – Gant // poszetka – Poszetka.com // Pasek – Massimo Dutti

Zdjęcia: Robert Purwin (Mr.Faceless)

Dziękuję restauracji Pino na Szczepańskiej 4 w Krakowie za udostępnienie lokalu do zdjęć.