Prosty przewodnik po poprawkach krawieckich w formie infografiki.

Na All Tied Up unikam raczej przydługich przewodników jakie znaleźć można na wielu innych blogach. Już istnieją, są dobre, nie widzę potrzeby powtarzania tego, co zostało w nich powiedziane. Ale lubię czasem podsumować temat zwięzłą infografiką. Nawet jeśli moi czytelnicy wszystko to już wiedzą – może się okazać, że taka infografika świetnie nada się do podesłania komuś, kto nie jest aż tak zainteresowany tajnikami klasycznej mody męskiej i potrzebuje po prostu kilku podstawowych informacji.

Tym razem, trochę podstawowych informacji o poprawkach krawieckich. Kiedy kupujesz garnitur z wieszaka, niezłym pomysłem jest wziąć go do doświadczonego krawca, by ten ocenił go fachowym okiem. Jest kilka niedrogich poprawek, które mogą znacząco wpłynąć na to, jak garnitur leży i wygląda na tobie. Samo skrócenie rękawów i nogawek spodni potrafi zdziałać dużo dobrego, a jeśli dopasujesz spodnie w pasie tak, że rzeczywiście będą pasować, zobaczysz, że nagle nosi się je dużo wygodniej.

Jednak niektóre poprawki, chociaż teoretycznie wykonalne, wiążą się z dużym kosztem i sporym ryzykiem. Jeśli kupiłeś marynarkę za szeroką w ramionach, możesz mieć problem ze znalezieniem krawca, który chociaż spróbuje to naprawić. Nawet jeśli taka próba zostanie podjęta, może się okazać, że zapłacisz za poprawkę, która nadal nie doprowadzi marynarki do zadowalającego stanu. Staraj się raczej unikać takich sytuacji i kupować rzeczy, których mankamenty da się poprawić łatwo i niezbyt dużym kosztem.

Ilustracje: niezastąpiony Jonny Leigh.