Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Zawsze kiedy myślę sobie Dobra, OK, mam już wystarczająco dużo poszetek, Poszetka.com wychodzi z czymś nowym i pięknym. Jak na przykład ta, w cudownej minimalistycznej estetyce (projektu polskiej artystki Anity Tomali). Nie musiałbym jej nawet nosić w kieszonce, żeby sprawiała mi przyjemność, to po prostu śliczny przedmiot.

A skoro nadal jest chłodno, rzućcie okiem na ich krawaty z drukowanej wełny challis.

Multirenowacja

Multirenowacja oferuje najwyższej jakości środki do pielęgnacji i renowacji obuwia, akcesoriów, a także tapicerek skórzanych i tekstylnych. W sprzedaży dostępne mają środki między innymi firmy Saphir i Tarrago, a wybór może przyprawić o zawrót głowy.

W kwestii dbania o buty warto pamiętać o podstawach. Saphir BDC Creme Pommadier nie jest zbyt drogi, a fajnie odżywia skórę butów, oraz pogłębia kolor dzięki zawartemu pigmentowi. Pasta Saphir BDC Pate de Luxe nada się świetnie na nosek i piętę buta dla dodatkowej warstwy ochrony, a także przyjemnego połysku.

Skoro zaś mowa o połysku – pojawił się nowy produkt przeznaczony specjalnie do tego celu, Saphir BDC Amiral Gloss. Nie miałem okazji go jeszcze spróbować, ale może być warty zaryzykowania dla każdego fana lusterka na butach.

Luxire.com

Luxire.com to internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Niedawno po raz kolejny zmienili swoją stronę internetową – nowa jest czytelna i przejrzysta. Trwają prace nad wprowadzeniem bardziej szczegółowego formularza do personalizacji zamówienia, ale nadal można bez problemu wszelkie uwagi zgłaszać mailowo.

Na nadchodzącą wielkimi krokami wiosnę, Luxire ma szeroką gamę koszul i koszulek polo. Ja posiadam popover z szarej piki i nosi się świetnie – jest miękki i bardzo wygodny. A do wyboru jest wiele fasonów: od klasycznych polówek, przez popovery właśnie albo bluzy rugby, po dość spektakularne koszule z kołnierzem flower collar.

Sartolane

Sartolane to firma, która oferuje wysokiej klasy skórzane akcesoria szyte w niedużej polskiej manufakturze mającej doświadczenie we współpracy z europejskimi i światowymi markami luksusowymi. Sartolane korzysta z tych samych materiałów, co najbardziej cenione na świecie marki: włoskie skóry top grain i wysokiej jakości okucia, czy szlifowane suwaki Raccagni.

W ofercie Sartolane znajdziecie torby, portfele, pokrowce i paski. Ostatnią nowością był portfel z autorskim rozwiązaniem Easy Access, jednak w najbliższych miesiącach szykują się kolejne.

Do nowości dostęp mają w pierwszej kolejności ich dotychczasowi klienci, następne w kolejce są osoby zapisane do newslettera, aż w końcu dowiaduje się o nich cała reszta.

Sartolane ma prostą politykę przecen i wyprzedaży – po prostu ich nie robi. Jeśli obniża ceny produktów, to robi to na stałe, a wszystkim klientom którzy kupili produkty w starej cenie wynagradza różnicę. Nie wiem jak wam, ale mnie się to podoba.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy. Obiecywany od dłuższego czasu konfigurator wszedł w fazę testów – zbierane są opinie od wybranych użytkowników, które pozwolą dostosować go do oczekiwań klientów. Wydaje mi się, że to dobrze wpisuje się w filozofię bloga: lepiej poczekać dłużej na dobry produkt czy usługę, niż spieszyć się z czymś odległym od ideału.

Wśród stylowych facetów coraz więcej widuje się też ostatnio szturksu – a i takie spodnie Benevento ma w ofercie. To naprawdę fajny materiał na chłodniejsze pół roku i myślę, że warto mieć w szafie przynajmniej jedne.

Jest jeszcze jeden świetny materiał na zimowe nieformalne spodnie, mianowicie: moleskin. Jest miękki i ciepły, a ja noszę moje moleskiny z nieskrywaną przyjemnością.