Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Sartolane

Sartolane to firma, która oferuje wysokiej klasy skórzane akcesoria szyte w niedużej polskiej manufakturze mającej doświadczenie we współpracy z europejskimi i światowymi markami luksusowymi. Sartolane korzysta z tych samych materiałów, co najbardziej cenione na świecie marki: włoskie skóry top grain i wysokiej jakości okucia, czy szlifowane suwaki Raccagni.

W ofercie Sartolane znajdziecie torby, portfele, pokrowce i paski. Ostatnią nowością był portfel z autorskim rozwiązaniem Easy Access. Chwilę temu pojawił się pokrowiec na Surface Pro powstały przy oficjalnej współpracy Sartolane i Microsoft, oraz plecak. Natomiast za 2 tygodnie kolejny produkt z rozwiązaniem Easy Access – pokrowiec na iPhone z miejscem na karty.

Do nowości dostęp mają w pierwszej kolejności ich dotychczasowi klienci, następne w kolejce są osoby zapisane do newslettera, aż w końcu dowiaduje się o nich cała reszta.

Sartolane ma prostą politykę przecen i wyprzedaży – po prostu ich nie robi. Jeśli obniża ceny produktów, to robi to na stałe, a wszystkim klientom którzy kupili produkty w starej cenie wynagradza różnicę. Nie wiem jak wam, ale mnie się to podoba.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy. Obiecywany od dłuższego czasu konfigurator wszedł w fazę testów – zbierane są opinie od wybranych użytkowników, które pozwolą dostosować go do oczekiwań klientów. Wydaje mi się, że to dobrze wpisuje się w filozofię bloga: lepiej poczekać dłużej na dobry produkt czy usługę, niż spieszyć się z czymś odległym od ideału.

Póki utrzymuje się chłód, warto sięgnąć jeszcze po spodnie z moleskinu, ciepłej, włochatej tkaniny bawełnianej, o miękkim, bardzo przyjemnym chwycie. Jej nieformalny charakter świetnie współgra z grubym swetrem lub płaszczową, wysokogramaturową wełną lub tweedem.

Luxire.com

Jednym ze sponsorów w tym miesiącu jest Luxire.com, internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Niedawno po raz kolejny zmienili swoją stronę internetową – nowa jest czytelna i przejrzysta. Trwają prace nad wprowadzeniem bardziej szczegółowego formularza do personalizacji zamówienia, ale nadal można bez problemu wszelkie uwagi zgłaszać mailowo.

Pierwszym moim zamówieniem były spodnie gurkha – bardzo ciekawy fason, trudny do zdobycia w RTW. A Luxire może je wykonać z dowolnej praktycznie tkaniny z ich kolekcji. Znakomicie będą wyglądać wykonane z lnu, ale i – jak widać na jednym ze zdjęć powyżej – flaneli. No i po prostu bawełny, jak oryginalne wojskowe spodnie.

Patine.pl

Patine.pl sprzedaje w Polsce (ale także za granicę) buty hiszpańskiej marki Yanko. Eleganckie wzornictwo, wysokiej jakości skóry, piękne kopyta i szczegóły wykończenia charakterystyczne dla butów z wysokiej półki (np. kryty kanał szycia i profilowany glanek) wyróżniają je spośród konkurencji.

Tym razem dwa piękne modele broguesów. Yanko 435 to semi-brogue na eleganckim, smukłym kopycie, które w zamszu będą wyglądać świetnie w casualu, a w skórze licowej – znakomicie odnajdą się z garniturem. Z kolei Yanko 664 mają nieco masywniejszą linię, która współgra z mniej formalnymi zestawami – zwłaszcza wersje łączące zamsz i lico, albo ze skóry pebble grain.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Poszetka ma w swoim outlecie szereg wartych uwagi przecenionych produktów, w tym koszulę, która skłoniła mnie do zrobienia wyjątku od noszenia wyłącznie gładkich koszul, mianowicie tę w błękitne paski.

Oprócz tego znajdziecie tam mnóstwo akcesoriów: szalików, krawatów i poszetek, a obniżona cena może będzie czynnikiem, który skłoni do eksperymentów, np. z muchą lub fularem?