Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

Na jesień Benevento proponuje sztruksy z tkaniny brytyjskiego producenta Brisbane Moss. Ciekawe są zwłaszcze te oliwkowe i ceglaste – uszyte są z cięższego materiału o gramaturze 470g, dzięki czemu powinny poradzić sobie nawet przy bardzo niesprzyjającej pogodzie.

Sartolane

Sartolane oferuje wysokiej klasy skórzane akcesoria. Wszystko szyje w niedużej polskiej manufakturze działającej od końca lat 70-tych, która ma doświadczenie we współpracy z europejskimi i światowymi markami luksusowymi. Sartolane korzysta z tych samych materiałów, co najbardziej cenione na świecie marki: włoskie skóry top grain, okucia ze stali nierdzewnej firmy SOOCCI, czy szlifowane suwaki Raccagni. W ofercie znajdziecie torby, portfele, pokrowce i paski.

W sobotę 10 listopada w przestrzeni sklepu Non’chalant przy ul. Koszykowej 67 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – pierwszy w historii marki Sartolane tzw. sample sale, czyli wyprzedaż prototypów!

Kliknij, żeby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Odświeżono stany magazynowe niektórych autorskich wzorów poszetek, w tym Polski. Pojawił się też piękny ciemnozielony krawat z wełny donegal – bez podszewki, z ręcznie rolowanymi brzegami. Idealnie skomponuje się z marynarką z tweedu czy wełnianej flaneli.

Dignito.pl

Nowym sponsorem w tym miesiącu jest Dignito. Dignito to marka z akcesoriami – wykonanymi we włoskim Como krawatami i poszetkami, wysokiej jakości i ze świetnych materiałów, w klasycznych wzorach. Wśród krawatów, oprócz klasycznych drukowanych jedwabi, do wyboru jest też grenadyna i krawaty z dzianiny (knity). Do tego w ofercie marki można znaleźć muchy, szaliki, spinki do mankietów czy szelki.

Dignito to także atelier krawieckie, realizujące zamówienia miarowe. Bespoke Dignito to marynarki uszyte na tradycyjnych płóciennych wkładach, bez klejonki; ich ubrania są ręcznie krojone i wykańczane. Nie trzeba wspominać, że na bespoke składa się też wykrój przygotowany indywidualnie pod klienta. Atelier oferuje także szycie w systemie MTM – nieco mniej kosztownie i czasochłonnie. Co ciekawe, szycie na miarę w Dignito to usługa skierowana zarówno do mężczyzn jak i kobiet.

Patine.pl

Patine.pl zaczęło jako dystrybutor w Polsce hiszpańskiej marki Yanko. Niedawno jednak oferta została poszerzona o dwie inne: dość młodą markę TLB z Majorki, oraz produkowane pod własnym szyldem Patine buty na kopytach warszawskiego mistrza szewskiego, Tadeusza Januszkiewicza.

Robi się chłodno, Patine więc proponuje trzwiki. Wybór jest szeroki, od brogsów po sztyblety. Mnie szczególnie podobają się balmoral boots Yanko, świetnie łączące skórę licową i zamsz, oraz jodhpury TLB – wariacja na temat sztybletów na bardzo kształtnym kopycie Alan.

Luxire.com

Jednym ze sponsorów w tym miesiącu jest Luxire.com, internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Nową usługą Luxire są Presto Shirts. To koszule uszyte zgodnie z podanymi wymiarami z wybranego materiału (pochodzącego od renomowanego włoskiego producenta Tessitura Monti), które wysłane zostaną w 2 dni od złożenia zamówienia. Teraz wszystkie koszule Presto są dostępne po obniżonej cenie, warto więc podjąć szybką decyzję.