Na All Tied Up nie będzie reklamy natywnej, promocji przebranej za normalne teksty, opłaconych recenzji. Za to, że to możliwe, raz w miesiącu chcę podziękować sponsorom tego bloga.


Dignito.pl

Dignito to marka z akcesoriami – wykonanymi we włoskim Como krawatami i poszetkami, wysokiej jakości i ze świetnych materiałów, w klasycznych wzorach. Wśród krawatów, oprócz klasycznych drukowanych jedwabi, do wyboru jest też grenadyna i krawaty z dzianiny (knity). Do tego w ofercie marki można znaleźć muchy, szaliki, spinki do mankietów czy szelki. Dignito to także atelier krawieckie, realizujące zamówienia miarowe. Bespoke Dignito to marynarki uszyte na tradycyjnych płóciennych wkładach, bez klejonki; ich ubrania są ręcznie krojone i wykańczane. Nie trzeba wspominać, że na bespoke składa się też wykrój przygotowany indywidualnie pod klienta. Atelier oferuje także szycie w systemie MTM – nieco mniej kosztownie i czasochłonnie. Co ciekawe, szycie na miarę w Dignito to usługa skierowana zarówno do mężczyzn jak i kobiet.

Dignito ma w ofercie bardzo ładne klasyczne poszetki z jewdabiu, wełny i lnu. Wzory są eleganckie i sprawdzone, świetnie będą się komponować tak z garniturem, jak i z lekką marynarką.

Benevento

Benevento specjalizuje się w szyciu spodni. Wykorzystując swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokiej jakości tkaniny, najczęściej od brytyjskich producentów, robią spodnie w bardzo dobrze opracowanych fasonach i wykończone z dbałością o szczegóły.

Podczas zamówienia przez internet można poprosić o modyfikacje – boczne regulatory obwodu pasa, rozporek na guziki, zakładki, albo niestandardowe wymiary. To pozwala na dopasowanie produktu do mężczyzn o różnych sylwetkach i typach budowy.

Robi się coraz cieplej, więc warto pomyśleć o nieco lżejszych spodniach, na przykład uszytych z wełny Super 110-120s od Vitale Barberis Canonico. Sprawdzają się bardzo dobrze podczas takich wiosennych dni, kiedy jeszcze nie jest gorąco, ale grube sztruksy czy ciężkie flanele wydają się już nieco zbyt ciepłe.

Patine.pl

Patine.pl zaczęło jako dystrybutor w Polsce hiszpańskiej marki Yanko. Niedawno jednak oferta została poszerzona o dwie inne: dość młodą markę TLB z Majorki, oraz produkowane pod własnym szyldem Patine buty na kopytach warszawskiego mistrza szewskiego, Tadeusza Januszkiewicza.

Patine wchodzi coraz odważniej na rynek akcesoriów, oferując nie tylko paski, ale także skarpety i krawaty, zaczynając od klasycznej i spisującej się świetnie na różnych szczeblach formalności grenadyny. Gdybym miał zdecydować się na jeden krawat do końca życia, to prawdopodobnie wybór padłby na grenadynę właśnie.

Poszetka.com

Długotrwały sponsor bloga, Poszetka.com – firma produkująca i sprzedająca wysokiej jakości akcesoria szyte ręcznie w Polsce. Tworzone są przeważnie krótkie serie z ciekawych tkanin, głównie pochodzenia włoskiego i angielskiego.

Poszetka.com ma wiele znakomitych wzorów autorskich, które umieszczają na produkowanych przez siebie poszetkach. Na przykład fantastyczna kolekcja japońska, gdzie na lekką bawełniano-kaszmirową tkaninę naniesiono obrazy japońskich mistrzów, w oryginalne wykonane techniką drzeworytu barwnego.

Sartolane

Sartolane oferuje wysokiej klasy skórzane akcesoria. Wszystko szyje w niedużej polskiej manufakturze działającej od końca lat 70-tych, która ma doświadczenie we współpracy z europejskimi i światowymi markami luksusowymi. Sartolane korzysta z tych samych materiałów, co najbardziej cenione na świecie marki: włoskie skóry top grain, okucia ze stali nierdzewnej firmy SOOCCI, czy szlifowane suwaki Raccagni. W ofercie znajdziecie torby, portfele, pokrowce i paski. W Sartolane możecie liczyć także na rozbudowaną obsługę posprzedażową, np. bezpłatną renowację Waszej torby w ramach 5-letniej gwarancji.

Już w marcu możecie spodziewać się od nich ciekawych nowości – w tym przede wszystkim debiutu poprawionego konfiguratora toreb, z zupełnie nowymi opcjami personalizacji. Oprócz tego Sartolane szykuje także coś specjalnego dla wszystkich posiadaczy ich toreb, o czym już niedługo dowiecie się więcej.

Luxire.com

Jednym ze sponsorów w tym miesiącu jest Luxire.com, internetowy MTM, o którym miałem okazję pisać już tutaj i tutaj. Ta indyjska firma oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości, w niezłej nawet jak na polskie warunki cenie, z dużym nakładem ręcznej pracy i w zasadzie nieograniczonymi możliwościami personalizacji. Firma jest do tego znana z bardzo dobrej obsługi klienta.

Robi się coraz cieplej, warto pomyśleć więc o czymś na wiosnę i lato. Luxire ma szeroką ofertę koszul lnianych, od takich zbliżonych kolorem i fakturą do dżinsu, po klasyczną biel, albo zdecydowanie odważniejsze kolory; gładkie i w kraty oraz pasy. Jest w czym wybierać!