Dla wielu mężczyzn wybór garnituru to niemal rzecz święta. Nic dziwnego, skrojony na miarę strój, z dobrego gatunkowo materiału, w modnym kolorze, potrafi przykuć uwagę. Co więcej, to nic dziwnego, że Panowie w garniturach czują się po prostu pewniejsi siebie i przystojniejszy. Oczywiście, pod warunkiem, że garnitur jest w odpowiedni sposób dobrany. W szczególności za duża marynarka, która nie jest dopasowana do sylwetki, czy workowate spodnie, prawie ciągną się po ziemi, wyglądają po prostu niechlujnie. Garnitury to nie tylko jednak sam krój, ale również materiał, a także desenie, czy dodatkowe ozdoby. Dlatego, podczas wyboru garnituru, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które ułatwią podjęcie właściwej decyzji. Jak dobrać garnitur do sylwetki?

Kupno garnituru a sylwetka

Rozmiar garnituru w siedmiu krokachRozmiarówka garniturów nie jest w tym przypadku tak ważna. Dlaczego? Rozmiary poszczególnych firm mogą nieco różnić się od Ciebie. Poza tym, ostatnią rzeczą, którą należy robić, to kupno garnituru bez jego wcześniejszego przymierzenia - to nie może się udać. Natomiast sam wybór garnituru pod sylwetkę, powinien być podyktowany właśnie tym, jaką figurę mają Panowie. Jak dopasować garnitur to sylwetki, która ma kilka kilogramów extra? W tym przypadku trzeba pamiętać, że nadmiar kilogramów widoczny jest przede wszystkim na brzuchu, często także nogach. Dlatego warto celować w ciemną kolorystykę, taką jak granat, czy grafit. Jednocześnie, bardzo dobrym pomysłem będzie zakupienie modela z pionowymi pasami. Wszystko dlatego, że pozwolą na optyczne wydłużenie sylwetki. Warto zwrócić uwagę również na gramaturę samej tkaniny. Ciężkie optycznie tkaniny będą mieć niezbyt przyjazny wpływ na wygląd. Przez to również sylwetka będzie wydawać się jeszcze bardziej masywna.

Warto także zwrócić uwagę na sam wybór spodni. Jak mierzyć garnitur w takim przypadku? Przede wszystkim spodnie muszą mieć odpowiedni obwód w pasie, a także w udach. Często będą to spore szerokości, dlatego trzeba pamiętać, by spodnie, nawet delikatnie, zwężały się ku dołowi. Nada to całej sylwetce większej smukłości.

Rozmiary garniturów są różne. W jaki sposób wybrać ten właściwy dla mężczyzny, który jest wysoki oraz szczupły?

Wybór garnituru dla szczupłej sylwetki

Jak dobrać rozmiar garnituru i krój dla osoby szczupłej? W tym przypadku pionowe linie są kategorycznie odradzane. Wszystko dlatego, iż optycznie jeszcze bardziej wydłużą całą sylwetkę, a także ją wyszczuplą. W przypadku marynarki warto wybrać model, który posiada minimalne wypełnienie ramion. Dzięki temu marynarka nie będzie odstawać w nienaturalny sposób, burząc efekt estetyczny stroju. Panowie o szczupłej sylwetce spokojnie mogą wybrać garnitury w jasnych tonacjach.

Jeśli chodzi o spodnie, sprawdzą się te z niższym stanem. Jednocześnie, mankiety na końcu nogawek również będą doskonałym, wizualnym uzupełnieniem takiej sylwetki. Jeśli chodzi o sam design garnituru, spokojnie można celować w garnitury w kratę. Obecnie są bardzo modne, a jednocześnie doskonale sprawdzą się przy okazji szczupłej sylwetki. Warto pamiętać, by zbyt szybo nie podejmować decyzji, jeśli chodzi o wybór garnituru, a czasem nawet na spokojnie się z tym przespać.