W społeczeństwie panuje przekonanie, że suknię ślubną wybiera się lub szyje przez długie miesiące. Natomiast garnitur ślubny to coś, co można kupić na ostatnią chwilę. Tymczasem zakup dobrze skrojonego i ponadczasowego garnituru to również duże wyzwanie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że oferta garniturów na rynku jest niemal tak samo bogata, jak oferta sukien ślubnych. Co zatem wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Ślubna moda męska 

Garnitur tweedowy - czyli idealny garnitur do ślubu!Najważniejszy jest materiał. Szlachetne, naturalne włókno sprawi, że garnitur będzie lepiej leżał. Wybór wełny jako bazy materiałowej będzie zawsze korzystnym rozwiązaniem. Wśród garniturów wełnianych wyróżniamy te z gładkiej wełny, z flaneli wełnianej lub tweedowe. To właśnie ten ostatni tweedowy garnitur jest coraz chętniej wybierany w modzie ślubnej. Do tej pory kojarzył się głównie z ubiorem profesorów brytyjskich. Obecnie toruje sobie drogę na salony. Jest bardzo charakterystyczny ze względu na wykonanie z wielobarwnej przędzy wełnianej. Raczej nie spotyka się tweedu w jednolitym, czarnym kolorze. Dzięki temu stylizacja Pana Młodego może być ciekawsza i bardziej charakterystyczna. Garnitur ślubny z tweedu jest bardzo elegancki, ale już sama marynarka tweedowa może być łączona z najzwyklejszymi jeansami. Jest to niewątpliwą zaletą tego materiału, który sprawdzi się także w mniej formalnych stylizacjach. Podobnie spodnie tweedowe męskie mogą być łączone z jednobarwną koszulą, a nawet cienkim swetrem w jednym kolorze. 

Elementem, który może jeszcze bardziej podkręcić zawadiacki look Pana Młodego jest kamizelka z klapami. Może być wykonana z tego samego materiału lub być kontrastowa. Jasny, tweedowy garnitur zestawiony z czarną, gładką kamizelką to świetny wybór dla pasjonatów mody. 

Tweed tylko na zimowy ślub?

Wraz ze wzrostem popularności tej charakterystyczne, wielobarwnej, wełnianej przędzy pojawiło się przekonanie, że taki tweedowy garnitur pasuje tylko na chłodne, a wręcz zimowe dni. Jest w tym ziarno prawdy. Oryginalny tweed pochodzi ze Szkocji, gdzie był odpowiedzią na niskie temperatury i przenikliwe zimno. Gruba przędza i bardzo ciasny splot zapobiegały wychładzaniu ciała. Jednak wraz ze wzrostem popularności tego materiału i jego rozpowszechnieniem, stał się bardziej miękki i lżejszy, dzięki zastosowaniu cieńszej przędzy. Można więc wykorzystać taki garnitur ślubny praktycznie przez cały rok.

Pozostaje jeszcze tylko postawić sobie pytanie, do jakiej uroczystości pasuje taki garnitur. Obecnie panuje moda na stylizowane śluby. Państwo młodzi decydują, czy cała oprawa utrzymana jest w klimacie boho, glamour, retro czy klasycznym. Aby stworzyć spójny obraz, warto zadbać aby ślubne stylizacje pasowały do całości. Trzeba mieć na uwadze, że taki tweedowy garnitur najlepiej sprawdzi się przy klasycznej oprawie ślubu. Ale dzięki drobnym modyfikacjom lub stylizowanym dodatkom, może wpisać się także w styl glamour lub rustykalny. Na pewno decydując się na taki materiał możemy być pewni, że tak oryginalna stylizacja zostanie dobrze zapamiętana.